Bankaların gün içinde yoğun olması mesai saatlerinin bitmesinin ardından akşam mesaisine kalınıyor. Müşterisine gerekli hizmeti veren banka çalışanı her zaman olmamak kaydı ile hafta sonu bankalar açık olabiliyor. Cumartesi yarım gün mesai yapan bankalar müşteri işlemi yapmamaktadır. Bu aşamada banka kapıları kapalı yani müşteri işlemlerine kapalıdır.

Bankalarda gün bitimi ardından bir sonraki güne yapılan hazırlık ve para ayarlama işlemi mutlaka yapılıyor. Her banka bir takım prosedür gereği uyulması gereken kuralları olmakla personellerin bu kurallara uyarak çalıştığı biliniyor. Banka genel olarak çok yoğun olan günlerde hafta sonu açılabilir. Her banka yaklaşık aynı prosedür gereği işlemi ile aynı oluyor.

Bankaların müşteri ile ilgisi nasıl olmalıdır?

Güler yüzlü ve sempati davranışları ile bir çok banka personeli en doğru şekilde müşterisine kaliteli hizmeti sunar. Bir çok müşteri arasında ön planda olan kişilerin işlemleri en hızlı şekilde yapılıyor. Özelikle hamile, bebeği olan anneler ve çok yaşlı olan kişilerin öncelik hakkı olarak işlemleri yapılıyor.

Bankalar bir çok müşterisine her zaman mesai saatleri arasında gerekli bilgi işlemini veriyor. Hiç bir bankada mesai saatleri bitimine yakın olsa da içeride olan son müşteriye kadar gerekli işlemler yapılmadan kapatılmıyor. Bu durumda bir çok müşteri banka çalışanı tarafından memnuniyetini göstermektedir. Her türlü banka işlemleri ve bilgileri müşterinin merak ettiği konularda yardımcı olunuyor.

Bankaların hafta sonu açık oluşu nedendir?

Bir çok hesap bilgileri ve para olaylarının bir sonraki güne hazır olması gerektiği için banka personeli sadece cumartesi günü olmak üzere görevini yapıyor. Bazı müşteriler gün içinde işlemleri saatler sürebiliyor. Bazı müşteri işlemi 5 dakika oluyor, bu tamamen yapılan işlemlerle alakalı bir durumdan kaynaklanıyor. Bankaların hafta sonu açık olması bir çok müşteri tarafından bilinmemektedir.

Çalışa personel dahilinde geçerli olan bu durum müşteri işlemi yapılmadığı için bilinmemektedir. Bütün gün yoğun tempo ile çalışan banka personeli her zaman en iyi ve doğru şekilde müşterisinin yanında olarak çalışıyor. Mesai saatleri arasında banka müşterisi her türlü yaptıracağı işlemlerle ilgili bilgiye sahip olabiliyor.

Bir önceki yazımız olan Kiralık Kasa Kiralama başlıklı makalemizde Kiralık Kasa, Kiralık Kasa fiyatları ve Kiralık Kasa nasıl kullanılır hakkında bilgiler verilmektedir.