Garanti internet bankacılığı birçok banka işlemini şubelere gitmenize gerek kalmadan internet aracılığıyla gerçekleştirmenizi sağlayan ve size zamandan kazandıran bir uygulamadır. Yapacağınız işlemleri 7 gün 24 saat gerçekleştirebilmenize imkân veren bir sistemdir. Yani internet bağlantısına sahip olduğunuz sürece istediğiniz her an ve her yerden Garanti İnternet Bankacılığı hizmetini kullanabilirsiniz.

Belli bir ücret talep edilen işlemleri normal tutarından daha düşük ücretlerle gerçekleştirme imkanına sahip olabilirsiniz. Garanti internet bankacılığı bireysel ve kurumsal olarak iki ayrı seçenekle hizmet vermektedir. Ancak internet bankacılığı hizmetini kullanabilmenizin tek koşulu bankanız tarafından size verilecek olan internet bankacılığı şifresine sahip olmanızdır.

Garanti Bankası İnternet Bankacılığı Uygulamasına Nasıl Girilir?

Bankanızdan aldığınız şifreyle Garanti internet bankacılığı internet sitesine girip Müşteri Numarası/TC kimlik numaranız ve size verilen şifreyi yazarak giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra sistemde kayıtlı olan telefon numaranıza Garanti Bankasından bir SMS ile size kod gönderilecektir. Telefonunuza gelen kodu karşınıza çıkan alana yazdığınız zaman kimliğiniz doğrulanır ve sisteme giriş yapmış olursunuz.

Garanti İnternet Bankacılığı Şifresi Nasıl Alınır?

Bu şifre size genellikle banka hesabınızı açtırdığınız veya kart aldığınız zaman sizin talebinize gerek kalmadan verilir. Ancak banka hesabınız bulunduğu halde böyle bir şifreye sahip değilseniz banka şubenize giderek, bankanızın çağrı merkezini arayarak veya internetten TC kimlik numaranız ve cep telefonu numaranızı girip şifre talep ederek sahip olmanız mümkündür.

Garanti İnternet Bankacılığı ile hangi işlemleri yapabilirim?

Para çekme işlemleri dışında kalan her türlü işlemi Garanti internet bankacılığı aracılığıyla yapmanız mümkündür. Bu işlemler nelerdir?

Öncelikle her türlü ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz(kurum ve üniversite ödemeleri, maaş ödeme işlemleri, senet ödemeleri…) Havale, EFT işlemleri, Western Union işlemini yapabilir aynı zamanda hisse senedi, yatırım işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunların dışında vadeli ve vadesiz hesaplarınızı takip edebilirsiniz. Kartlarınız aracılığıyla düzenli ödemeler gerçekleştirebilirsiniz. Aylık hesap özetleriniz ve hareketlerinizin detaylı takibini yapabilirsiniz. Sigorta ve emeklilik poliçelerinizi görüntüleyebilirsiniz. Son olarak Garanti internet bankacılığına ait bir özellik olan Garanti Hatırlat uygulamasını kullanarak uyarı gelmesini istediğiniz hizmetleri belirleyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Uçak Mili Kazandıran Kredi Kartları başlıklı makalemizde akbank uçak mili kazandıran kredi kartı, denizbank uçak mili kazandıran kredi kartı ve Garanti Bankası uçak mili kazandıran kredi kartı hakkında bilgiler verilmektedir.