Birçok işletme sahibinin kullanmış olduğu American Express kredi kartı, artık Garanti Bankası ayrıcalıkları ile sunulmaktadır. İşletmelerin bu kredi kartını tercih etmelerindeki nedenlere baktığımız zaman, hem harcamalarda indirimler kazanmalarını hem de her harcama için üye işyerlerinden bonus puanlar kazanmalarını gösterebiliriz. Hem yurtiçi hem de yurtdışı kullanım imkanı bulunduğundan dolayı, kişilerin yurtdışına çıkarken toplu miktarda nakit taşımaları ortadan kalkacak hem de bankaya yapacakları ödeme miktarlarında herhangi bir ek ücret ya da komisyon alınmayacaktır.

American Express Kredi Kartı Özellikleri

Garanti Bankası tarafından sunulan bu ayrıcalıklı kredi kartında, Business ve Business Gold olmak üzere iki ayrı hizmet sunulmaktadır. Her ikisinde de geçerli olan kredi kartı özellikleri ise şu şekilde sıralanabilir.

  • Gold özellikli kredi kartı kullanıcıları, yurtiçi ya da yurtdışında yapacakları her otel harcamasından %3, her restoran harcamasından ise %5 indirim kazanacaktır. Bu indirimler, ekstreden düşülecektir.
  • Yapılan harcamalar sonucunda, diğer kredi kartlarına oranla daha fazla puan kazanılacaktır. Ayrıca, kazanılan puanlar ile birlikte Membership Rewards ismi ile ayrı bir puan sıralamasına gireceksiniz. Bu program sayesinde de dünya genelindeki ödül çekilişlerine katılmış olacaksınız.
  • Yapacağınız seyahatlerde çok özel fırsatlardan faydalanabileceksiniz.
  • Kart sahipleri, yurtdışı ya da yurtiçi seyahatlerinde, anında sigorta işlemi yapabilecek ve kendilerini güvence altına alabilecektir.
  • İhtiyaç duyduğunuz anlarda ister yurtiçi isterseniz de yurtdışında anında nakit avans çekimi yapabilirsiniz. ATM’lerden taksitli nakit avans çekebilir ya da tek çekim yaptığınız işlemlerde, internet bankacılığı kullanarak taksitlendirme yapabilirsiniz.
  • Herhangi bir şart ve masraf olmaksızın, harcamalarınızın ödeme gününü erteleyebilir ya da peşin harcamalarınızı anında taksitlendirebilirsiniz.

American Express kredi kartı kullanıcılarına Garanti Bankası tarafından sunulan ayrıcalıklar yukarıdaki gibidir. Bunlara ek olarak bankanın hazırladığı özel kampanyalar da bulunmaktadır. Kampanyalar hakkında tüm bilgiler, kart kullanıcılarına an ve an bildirilecektir.

Birbirinden özel ayrıcalıkları ile kullanabileceğiniz ticari kredi kartında, bir milyondan fazla üye işyerinden de özel hizmetler alabileceksiniz. Burada, üye işyerlerinin sadece Garanti Bankası’na ait olmasına gerek yoktur. Halkbank, Türk Ekonomi Bankası, Denizbank, Vakıfbank ve Türkiye İş Bankası üye işyerlerinde de ayrıcalıklar size sunulmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Garanti Bankasına Ait Ticari Kartlar Nelerdir? başlıklı makalemizde garanti bankası ticari kart yıllık ücreti ne kadar, garanti bankası ticari kredi kartı başvurusu ve Garanti Bonus Business Kart Başvurusu yapma hakkında bilgiler verilmektedir.