Türkiye’nin en büyük özel bankası durumunda olan Garanti Bankası, Ziraat Bankasının ardından en fazla şube sayısı bulunan ikinci bankadır. Türkiye’nin tüm illerinde şubesi bulunan banka, binlerce lise ve üniversite mezununa iş olanağı yaratıyor. Yıl içerisinde belirli dönemlerde yapılan personel alımlarına başvuru yaparak, gişe görevlisi başta olmak üzere tüm pozisyonlarda işe girebilirsiniz.

Tüm pozisyonlar için gerekli sınav ve başvuru şartları değişkenlik arz edebiliyor. Üniversite mezunları bankada gişe görevlisi, müfettiş yardımcılığı, bilgi sistemleri denetçiliği ve müşteri hizmetleri pozisyonunda iş başvurusu yapabiliyor. Deneyim sahibi olan kişiler ise genel müdür pozisyonlarına ve şube pozisyonlarına başvuru yapabilecektir.

Garanti Bankası 2018’de Personel Alımı Yapar mı?

2017 yılı içerisinde farklı pozisyonlara çeşitli personel alımı yapan banka, bu yılki alımlarını gerçekleştirdi. Yılın sonlarına doğru üniversite mezunları 2018’de yapılacak alımları merak etmeye başladı. Resmi açıklamalar henüz yapılmasa bile, Ocak ayından itibaren çeşitli pozisyonlarda alım yapılacağı tahmin ediliyor. Gişe görevlisi, müfettiş yardımcısı ve müşteri hizmetleri pozisyonlarına belirli bir sayıda alım yapılması bekleniyor. Garanti Bankası resmi web sayfası üzerinden tüm ilanları takip ederek başvuruları yapabilirsiniz.

Garanti Bankası Personel Başvurusu Nasıl Yapılır?

Personel alımlarıyla ilgili tüm kurallar banka tarafından internet üzerinden yapılır. Başvuru kılavuzunda ilgili pozisyona başvurmak isteyen adaylarda aranan şartlar da yer alıyor. Bu kriterleri taşıyan adaylar internet üzerinden başvuru formunu doldurabilir. Ancak öncelikle bankaya belirlenen sınav ücretinin yatırılması gerekiyor. Ücreti yatırdıktan sonra bankanın internet sitesi üzerinden online başvuruları yapabilirsiniz.

Garanti Bankası Personel Sınavları

Garanti Bankasında personel olarak işe başlamak isteyen kişilere yönelik çift kademeli bir sınav uygulanır. İlk kademede adaylara klasik olarak bir test uygulanır. Genel kültür, genel yetenek, yabancı dil ve bankacılık alanıyla ilgili olan çeşitli sorulara belirlenen sürelerde cevap vermeniz istenir. Sınav yapılacak iller adaylara yine internet üzerinden belirtilir. Bulunduğunuz şehirde bir sınav yoksa size en yakın olan ile gitmeniz gerekecektir. Yazılı sınavdan yeterli puanı alan adaylar, ikinci kademede sözlü mülakata davet edilir. Her iki aşamayı da başarıyla geçen kişiler personel olarak işe başlar.

Bir önceki yazımız olan American Express Kart'a Başvuru Yapmak başlıklı makalemizde American Express, American Express kart başvurusu 2018 ve American Express Kredi Kartı hakkında bilgiler verilmektedir.