Devlet teşviki ile birlikte Emlak GYO tarafından başlatılan ve bu zamana kadar oldukça büyük bir ilgi ile takip edilen sınıf faizli konut kredilerine başvurular bütün hızıyla devam ediyor. Faizsiz bir şekilde ev sahibi olmak isteyen bireylerin beklentilerini karşılayan kampanya içerisinde pek çok konut projesi yer alıyor. 20 yıl süre ile birlikte verilen bu kredilerin geri ödemeleri uzun bir süreç aldığı için ödeme planları da bu yönde yapılıyor. Şuanda İstanbul, İzmir, Ankara, Kocaeli, Konya, Eskişehir, Adana, Kayseri ve Bursa’da devam eden konut projeleri Türkiye’nin pek çok ilinde yayılmayı hedefliyor.

Sıfır Faizli Konut Alımı

Kampanyanın başladığı günden itibaren belirtilen şehirlerde yaşayan pek çok kişi ev sahibi olabilmek için başvurularda bulunuyor. Bu zamana kadar toplamda 50 bin adet ev satılan kampanya içerisinde sıfır faizli olarak satılan daireler ve 20 yıllık vade süresi herkesin ev hayalini gerçekleştiriyor. Emlak GYO ve devlet iş birliği ile birlikte ülkede yaşayan vatandaşların ev sahibi olabilmesi için gerçekleşen kampanya dahilinde pek çok proje, müteahhit ve inşaat firması yer alıyor. Kampanyanın yakın zamanda Bolu, Samsun ve Gaziantep illerinde de başlaması bekleniyor.

Sıfır Faizli Konut Kredisi Kapsamı

Sıfır faizli olarak verilen konut kredilerinin kapsamı içerisinde bu zamana kadar Türkiye’de ilk defa 20 yıl vade ile birlikte kredi verilmesi sağlandı. Devletin bankalar ile anlaşma yapması sayesinde bankaların 5 yıl içerisinde müşterilerinden alamayacağı kadar faizsiz kredi imkanı sunulmasına karar verildi. Türkiye’nin bütün illerinde faizsiz konut kredisi kapsamında verilecek olan evlerin gerçekleştirilmesi kararına varıldı. Yalnızca Türkiye değil yurtdışına yaşayan ancak T.C. vatandaşı olan bireylerin de bu kampanyadan yararlanmaları sağlandı.

Sıfır Faizli Konut Kredisi Veren Projeler

Emlak GYO’nun başlatmış olduğu bu kampanya dahilinde yer alan projeler arasında; Batışehir, Avrupapark, Emlak Konut Başakşehir, Nevşehir Emlak Konutları, Sofa Roca, Evora Denizli, Temaşehir Konya, Gebze Emlak Konutları 3. Etap, İstmarina, Göl Panorama Evleri, Esenler Emlak Konutları, Tual Adalar, Park Mavera 2 ve daha çok pek proje yer alıyor.

ankara escort bayan

Bir önceki yazımız olan Ücretsiz Kredi Notumu Nasıl Öğrenirim? başlıklı makalemizde bedava kredi notu öğrenme, Kredi Notu Öğrenme ve kredi puanı öğrenme hakkında bilgiler verilmektedir.