Öncelikle gündemdeki doların düşüşüyle birlikte ekonomi sayfalarının geçen aya göre daha az çevirildiği aşikar.Tamam dolar değer kaybediyor da bu sadece Amerika’nın içindeki karışıklıklara bağlı olarak dolara indekslenecek bir durum mu? Tabiki hayır.

Bütün para birimleri değer kaybediyor; tabiki TL’ye karşı. Bu durum ekonomimizde bazı şeylerin rayına oturduğunu, yapılan faiz artırımına piyasanın alıştığını ve tepkisini artık tam anlamıyla ortaya koyduğunu bize gösteriyor.Bu parite değeri son haftalarda düşüşte olsa da artık piyasa oturduğu için hareketlenmeler olacak gibi duruyor. Bunun sinyalini dün bugün verdi. EURO bölgesindeki kısmen olumlu gelişmelere USD bölgesi aynı ölçüde cevap vermediği sürece artış bekleniyor.

Son olarak şunları eklemekte fayda var.Eğer elinizde döviz varsa ve bu değer kayıplarında daha az zarar etmek istiyorsanız yapmanız gereken kesinlikle piyasada “parmak kesmek” diye tanımlanan ve Türkçe karşılığı paranızı TL’ye çevirmek olan hareket değil.Başka para birimlerine parite yaparak ve bu değerleri günün belli saatlerinde kontrol ederek zararınızı azaltmak en doğrusu görünüyor.

twitter takipçi satın al

Bir önceki yazımız olan Mikro Kredi Nasıl Alınır? Başvuru Şartları Nelerdir? başlıklı makalemizde akbank Mikro Kredi başvurusu, ev hanımları için Mikro Kredi ve Mikro Kredi başvurusu yapmak hakkında bilgiler verilmektedir.