Kripto para birimleri ilk ortaya çıktığı 3 Ocak 2009 yılından itibaren sürekli ilgi görmektedir. İlk olarak Bitcoin ağı kuruldu daha sonra ise Litecoin, IOTA, Ripple, Stratis ve Etherium (Ethereum – ETH) gibi para birimleri de kripto paralar arasında yerini aldı. Birçok kişi kaliteli donanımlarla ve ekran kartlarıyla kripto para madenciliğine başladı. Şuan için günümüzde yaklaşık 16 milyon Bitcoin bulundu ve toplam 21 milyonla sınırlı olduğu söylenmektedir. Bitcoin bulmanın ve para kazanmanın zorlaşması insanları diğer kripto para birimleri bularak para kazanmaya yöneltmiştir. En değerli sanal para birimleri arasında ise Bitcoin, Litecoin ve Etherium bulunmaktadır. Bitcoin sanal para birimleri arasında altın, Litecoin gümüş ve Etherium ise petrol (yakıt) olarak nitelendirilmekte ve en değerli kripto paralar arasında yer aldıkları lanse edilmektedir.

Etherium Nedir?

Etherium en değerli kripto paralar listesinde ilk 3’te yer alıyor. Dünya üzerinde 100’den fazla kripto para birimi bulunmakla beraber her para biriminin değeri aynı olmayabiliyor. Bu nedenle madencilikle uğraşan kişiler genel olarak yüksek değerde olan ve daha fazla para kazanabilecekleri kripto para birimlerine yöneliyorlar. Etherium, 2013 yılının sonuna doğru bir Bitcoin madencisi ve yatırımcısı olan Vitalik Buterin tarafından açıklanmıştır. Buterin Bitcoin’in geliştirilmesi için farklı bir yazılım dili geliştirilmesini önermiş bu önerisi kabul görmeyince de tamamen farklı bir yazılım sistemi ile Etherium’u dünyaya sunmuştur. Etherium nedir sorusunun cevabı olarak farklı yazılım dili kullanılan bir kripto para birimi olduğu belirtilmektedir. 11 Aralık 2017 tarihi itibariyle 1 Etherium 1.830 TL’ye eşittir.

Etherium Madenciliği Nasıl Yapılıyor?

Etherium para madenciliği Bitcoin’den daha farklı bir şekilde işlemektedir. Farklı bir doğrulama ve döküm alma sisteminin kullanılması Bitcoin bulmak için kurulan sistem ve donanımların Etherium için uyumsuz hale gelmesine neden oluyor. Bu nedenle Etherium madenciliği için farklı ve uyumlu bir donanım – sistem kurmak gerekiyor. Etherium uyumlu bir donanımla madencilik işlemi daha kaliteli bir hale gelebilir. Bitcoin gibi Etherium madenciliğinde de bir elektronik cüzdana ve minning programına ihtiyacınız var. Cex.io sistemi bunun için oldukça ideal ve güvenilir bir web sitedir. 

mardin escort bayan

Bir önceki yazımız olan IOTA Nedir? başlıklı makalemizde Blockchain, IOTA ve IOTA nasıl alınır hakkında bilgiler verilmektedir.