Günümüzde kişi ve kurumların faaliyetlerine devam edebilmesi ve belli yatırımlarda bulunmaları için kredi kullanmaları kendileri açısından zaruri olarak görülmektedir. Bankalar kişi ve kurumlara belli faiz oranları üzerinde ihtiyaç ve konut kredisi ile bazı özel krediler kullandırmaktadırlar. Bu kredilerin ödeme planları ve faiz oranları ise, değişim göstermektedir. Kişi ve kurumlar ise bu aşamada kendileri için en avantaja sahip olan ve ödemelerinin daha az olacağı kredi kullanımı sağlayan bankaları tercih etmektedirler. Bu nedenle bu alanda bankalar arasında küçük çaplı bir rekabet içerisinde en uygun hizmeti vererek daha çok kişiye cevap verme amacı doğmaktadır. Bu doğrultuda kampanya yapan ve en uygun fırsatları sunan bankalar konusu ile ertelemeli kredi veren bankalar konusu üzerinde durulacaktır.

Ertelemeli Kredi ve 3 Ay Ertelemeli Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

En avantajlı teklifleri ihtiyaç sahibi kişi ve kuruluşlara sunan firmalar şu şekilde sunulmaktadır. Sizde ihtiyacınız nispetinde ödeme planı oluşturabileceğiniz en uygun fırsatı yazımızda bulabilirsiniz. 2018 yılı verilerine göre ertelemeli kredi veren bankalar ve sunmuş oldukları fırsatlar ve faiz oranları sunulmuştur.

  • TEB: İhtiyaç kredisi için 36 Ay vade ile %2,55 faiz oranından 3 ay ertelemeli kredi,
  • Akbank: İhtiyaç Kredisi 36 ay vade ile %2,97 faiz oranından, 3 ay ertelemeli kredi,
  • Vakıfbank: Kobi Kredisi, 36 ay vade ile %2,86 faiz oranından, 4 ay ertelemeli kredi,
  • QNB Finansbank: İhtiyaç Kredisi, 36 ay vade ile %2,69 faiz oranından, 3 ay ertelemeli kredi,
  • Halk Bankası: Konut Kredisi, 120 ay vade ile %2,09 faiz oranından, 3 ay ertelemeli kredi imkanı sunulmaktadır.

Ertelemeli Kredi Veren Bankalardan Hangileri Tercih Edilmelidir?

Kredi kullanımı kişisel ve kurumsal anlamda çok yaygınlaşmıştır. Bankalarda bu ortamda faiz getirisi karşılığında, kişilere belli miktarda, ödeme güçleri nispetinde, kredi sunmaktadır. Bu aşamada ise kişi ve kurumlar için önemli olan soru ise ertelemeli kredi veren bankalar hangileridir sorusu olmuştur. Nitekim birçok banka bu yönde bir kampanya uygulayarak, daha çok kişiye ulaşmayı hedeflemektedir. Burada ise kişi ve kurumların daha çok fayda görmesi anlamında, kredi sunan bankaların vermiş oldukları faiz oranının düşüklüğü ve erteleme süresi gibi kampanya içerikleri ve ödeme vadesi gibi konular söz önüne alınmalıdır.

 

Bir önceki yazımız olan Emekli Olmak için Krediniz Denizbank'tan başlıklı makalemizde denizbank ötemeli kredi alma, denizbanktan emekliye özel kredi ve emekli olmak için kredi veren bankalar hakkında bilgiler verilmektedir.