Enpara Ekim 2012’de QNB Finansbank tarafından kuruldu. Enpara, bankacılık sektöründe alışılagelmişin dışında bir bankacılık faaliyeti gösteriyor. Fiziki bir şubesi bulunmayan Enpara, Finansbank’ın bir markasıdır. Finansbank’a ait olması neticesinde Enpara müşterileri Finansbank ATMlerini ücretsiz bir şekilde kullanabiliyor ( Para Çekme, Para Yatırma, Bakiye Sorgulama ). CebimdeKredi.Com ekibi olarak herkesin bu bankacılık sistemini kullanmasını şiddetle tavsiye ederiz.

EnPara Neden EFT Havale Ücretsiz

Yukarıdada değindiğimiz üzere Enpara’nın fiziki bir şubesi olmaması, şube masrafını ortadan kaldırıyor. Banka herhangi bir kira bedeli ödemiyor. Hatta personelden demirbaşlardan bile tasarruf ediyor. Bu konularda yapmış olduğu tasarrufları müşterilerinden EFT, Havale vb işlemlerden ücret kesintisi almadan yararlandırabiliyor. Tabiki bu durum sadece Türkiye sınırları içinde geçerli.

EnPara ile Hangi ATMlerden Para Çekebilirim

Enpara müşterileri Finansbank Atmlerini para çekme ve para yatırma konusunda sınırsız bir şekilde kullanabilirler. Enparanın şu anda yapmış olduğu kampanyaya göre 31.12.2017 ye kadar Ayda 1 kez diğer bankaların Atmsinden para çekmek ücretsiz. 2. kez diğer Atmlerden para çekerseniz aşağıdaki ücretlendirme geçerli olacaktır.

.
Yurt içi diğer banka ATM’lerinden para çekme : 2,5 TL + çekilen tutarın %1,1’i (BSMV dahil, işlem başına)

EnPara.Com a Nasıl Başvuru Yapabilirim?

Arkadaşlar internet üzerinden veya 0850 222 3663 nolu telefonu arayıp enparalı olmak istediğinizi söylemeniz yeterli. Başvuru yaparken sizden telefon numaranızı ve adresinizi girmenizi isteyecekler. Enpara yetkilileri sizin seçmiş olduğunuz gün ve saatte sizleri ziyaret edecekler. Gerekli imzaları alıp, sizlere ufak bir hediye ve bankamatik kartınızı teslim edeceklerdir.

EnPara ile Hangi Günler Ve Hangi Saatler Arası EFT Yapabilirim?

Enpara.com ve QNB Finansbank içinde her gün ve günün her saati, diğer bankalara ise resmi tatil günleri hariç her gün 09:00 – 17:15 saatleri arasında para gönderebilirsiniz. Enpara.com üzerinden hiçbir Türk Lirası para transferiniz için ücret ödemezsiniz.

EnPara Kredi Kartına Nasıl Başvuru Yapabilirim?

Şu an için Enpara’nın kredi kartı ürünü bulunmamaktadır.

Banka adı: Finansbank
Şube ili: İstanbul
Şube adı: Finansbank Enpara İnternet Şubesi
Şube kodu: 3663
Hesap numarası: Hesap IBAN’ınızın son 8 hanesi
Swift kodu: FNNBTRISXXX

Bir önceki yazımız olan Banka EFT Ücretleri 2018 başlıklı makalemizde Banka EFT Ücretleri, banka para gönderme ücretleri ve eft ücretleri 2018 hakkında bilgiler verilmektedir.