Enpara 2012 yılında QNB Finansbank çatısı altında kurulmuş, dijital bir bankadır. Türkiye’de ilk defa uygulanan bu hizmet, banka müşterilerinin yaptıkları işlemlerden(eft, havale) ek ücret ödememesi gibi yenilikleri hayatımıza sokmuştur. Ayrıca hesap işletim ücreti ödenmemektedir. Enpara‘ya başvuru yapıldıktan sonra sizlere, Encard gönderilecektir. Banka yetkilisi kart teslimatı sırasında Enpara Banka Kartı Şifresi oluşturmanız için yardımcı olacaktır.

Enpara Üzerinden Hangi İşlemler Yapılır?

Enpara üzerinden kira, fatura, para transferi ile yatırım araçlarının alış-satışı kolaylıkla yapılır. Üstelik cep şube ve/veya internet bankacılığı sırasında işlem kaydetme özelliği sayesinde yapılan işlemler örnek vermek gerekirse; X IBAN numarasına sürekli olarak para transferi sağlanacaksa bunu kayıt edip daha sonra tek tuş ile yapmanız mümkün. Değiştirmeniz gereken sadece gönderilecek meblağdır. Böylelikle banka sizlere büyük kolaylık sunmaktadır.

Enpara Banka Kartı Şifresi Öğrenmek İçin Neler Yapılır?

“Encard” teslim alındıktan sonra banka yetkilisinin direktifleri ile oluşturulan şifre unutulmuş olabilir. Bu durumda Enpara Banka Kartı Şifresi Öğrenmek için; 0850 222 3663 numaralı Enpara çözüm merkezlerini aramanız gerekmektedir. Burada müşteri temsilcisiyle yapacağınız görüşmeler sırasında sizlere birtakım kişisel bilgileriniz sorulacaktır. Yapacağınız görüşmeler tamamıyla kayıt altında olup, hiçbir ücret talep edilmez. Daha sonra geçici şifreniz yine ücretsiz olarak, sistemde kayıtlı cep telefon numaranıza kısma mesaj/ SMS olarak iletilir. Buradan sonra yapmanız gereken geçici şifreyle QNB Finansbank ATM’leri üzerinden yeni şifre oluşturmaktır.

Enpara Banka Kartı Şifresi Oluşturmak

Enpara Banka Kartı Şifresi oluşturmak basit ancak bir o kadar da zorlu bir süreçtir. Basit aklınızda kalabilecek kodlamalar olmalı, ancak birbirini tekrar eden sayılar şifrenizin kabul edilmesinin önüne geçer. Örnek;1221 gibi bir şifre oluşturamazsınız. Aynı zamanda ardışık sayılar da şifrenizin kabul edilmemesi için bir diğer nedendir. Örnek; 1234 yada 1467 (6 ve 7 birbirinin ardışığı olan rakamlardır)gibi. Yine Enpara Banka Kartı Şifrenizi oluştururken dikkat etmeniz noktalardan birisi de şifre içerisinde her rakamın sadece bir sefer kullanılmasıdır. Buna örnek vermek gerekirse; 2142 olabilir. Şifreyi oluştururken dikkat Enpara Banka Kartı Şifresinin doğru örneği 1640 olabilir.

Son Hatırlatma

Yukarıda anlatılan tüm bilgiler en doğru şekilde Enpara Banka Kartı Şifresi Öğrenmek ve yeni bir şifre oluşturmak konusunda yardımcı olunması amacıyla yazılmıştır. Bütün bu bilgiler göz önüne alındığında şifrenizi unutmamanız için kolayca ulaşabileceğiniz(cüzdan veya telefona kayıt etmek olabilir) yerlerde yedeklemeniz kolaylık olacaktır.

düzce escort bayan

Bir önceki yazımız olan TEB Bankası 2018 Personel Alımı Ne Zaman? başlıklı makalemizde teb bankası iş başvurusu 2018 ve teb bankası iş ilanı hakkında bilgiler verilmektedir.