QNB Finansbank bünyesinde yer verilen bir dijital bankacılık sistemi olarak tanıdığımız Enpara kredi kartında müşteriler şubesiz olarak işlemlerini gerçekleştiriyorlar. Yeni nesil şubesiz bankacılığın öncüsü bir marka olan Enpara, dijital bankacılık adına olan bütün hizmetlerini de müşterileriyle buluşturuyor. İnsanlar yavaş yavaş şubesiz bankacılık devrine geçmeye başladılar ve bu da fiziksel şubelerin işlevlerinin büyük bir oranda düşüş göstermesine neden oldu.

Bankacılık sektöründe yeni bir bakış açısı getirmiş olan Enpara kredi kartını kullanan birçok müşteri de bulunuyor. Dijital bankacılığın bu derece yaygınlaşmasından sonra bu dijital sistemin öncüsü Enpara için de bu müşteri artışı yadırganacak bir durum değildir, aksine dijital bankacılıkta müşteri portföyünün bundan sonra çok daha hızlı bir şekilde büyümesi söz konusudur.

Enpara Dijital Bankacılığının ve Enpara Kredi Kartının Avantajları

Enpara bünyesinde yer verilmiş Encard ile müşteriler QNB Finansbank para yatırma işlemlerini ATM noktaları ile yapabiliyorlar. Vadesiz TL hesabı bulunan müşteriler bu işlemi ücretsiz bir şekilde yapabilirler. ATM’lerden nakit para çekim işlemi de yapılabiliyor, ancak bu işlemin QNB Finansbank ATM’leri haricindeki ATM noktaları için bir miktar komisyon işlemine tabi tutulduğunu belirtmeliyiz.

WebPOS ve POS cihazı bulunan bütün alışveriş noktalarında ödemeler gerçekleştirilir. BKM Ekspres hesabına tanımlanabilen Encard ile alışveriş de yapabilirsiniz. Hesap bakiyenizin bitmesi durumunda eğer kartınıza bir ek hesap eklemişseniz nakit sıkıntısı çekmezsiniz ve paranızı ek hesap üzerinden çekersiniz.

Enpara Kartınıza Şifrenizi İnternet Şubesinde Hemen Belirleyin

Enpara kredi kartının avantajlarından sonra bu kartın şifresinin nasıl edinildiği konusuna geçebiliriz. Şubesiz bankacılık sistemi olmasından dolayı kredi kartınızın şifresini de internet şubesi üzerinden alabilirsiniz.

Enpara şubesine internet üzerinden giriş yapın ve sayfadaki ‘İnternet şubesi giriş’ butonuna tıklayın. Gelen pencerede ‘Bilgilerimi hatırlamıyorum’ başlığından ilerleyin. Yeni bir pencere açılacak ve bu kısımda TC kimlik numaranız ya da müşteri numaranız, cep telefonu numaranız ve resimde verilen güvenlik kodunu yazmanız istenecektir. Bilgileri forma yazdıktan sonra ‘Giriş’ butonunda hesabınıza ilerleyerek Enpara kredi kartınıza bu hesap sayfasında artık yeni bir şifre belirleyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Enpara İnternet Bankacılığı Şifresi Öğrenme başlıklı makalemizde enpara internet bankacılığı açma hakkında bilgiler verilmektedir.