Türkiye çok sayıda banka hizmet veriyor. Bunların birçoğu birbirine yakın hizmetlere sahip. Çok fark olamayan faiz ve yatırım getirileri sağlıyor. Bu bankalar için de fark yaratmayı başaran bir banka olarak enpara dikkatleri çekmiş durumda. 5 senedir sektör içinde yer alan enpara finansbank alt yapısından faydalanarak bağımsız bir kuruluş şeklinde hizmet veriyor. Enpara şubesi olmayan bir internet bankası. Durumun böyle olmasının birçok avantajı var. En önemli farkta düşük faiz oranlarında görülüyor. Şubelerinin olmaması, sabit giderlerinin aşağıya çekilmesi enparaya çok sayıda müşteri kazandırdı. Enpara ile kredi kullanabilir, ek hesap açabilir, banka karı ile ödeme yapabilirsiniz. Ayrıca yatırım hesabı açma imkanı var.

Enpara Müşteri Olma

İnternet bankası enpara üyesi olmak tüm işlemlerinde olduğu gibi internet ortamında söz konusu. Bankanın sayfasına girerek ya da müşteri hizmetleri ile görüşerek hesap açabilirsiniz. Hesap açma talebi verildikten sonra banka görevlileri sizi arar ve hesap işlemleri için size uygun bir gün belirler. Şubeler ile çalışmadığı için enpara bu şekilde hesap prosedürlerini yerine getiriyor. Diğer bankalara göre farklı hizmet veren enpara tüm banka yasalarına tabi olarak işlem yapıyor. Enpara hesap kartı ile tüm atmlerden para çekebilir yatıra bilirsiniz. Bankanın müşteri olduğunuzda özel ödülleri olan fonksiyonel bir uygulama da telefonunuza indirilir. İster buradan ister internet adresinden hesaplarınızı takip etme imkanınız para çekme, yatırma şansınız var.

Enpara Online Şifre İşlemleri 

Tamamıyla internet üzerinde hizmet veren bir banka olduğu için en önemli konulardan biri enparada şifre işlemleri. İlk hesap açılışında telefonunuza geçici bir şifre gönderilir. Bu şifreyi kullanarak daha sonra kullanmak üzere bir şifre belirleyebilirsiniz. Aktif internet bankacılığı şifrenizi öğrenmek için müşteri hizmetleri 24 saat 7 gün hizmetlerine devam ediyor. Şifre işlemleri kısmında bu vb. işlemler yapılıyor. Şifrenizi bilmiyorsanız şifreniniz almak için bir dizi güvenlik sorusuna cevap vermeniz gerekir. Doğru olarak soruları yanıtlarsanız enparaya verdiğiniz telefonu numarasına şifreniz sms olarak gönderilir. Son derece güvenilir bir sistem kullanan enpara her işlemi birkaç dakika içinde yapmanıza imkan tanıyor.

Bir önceki yazımız olan Enpara Banka Kartı ( ATM ) Başvurusu başlıklı makalemizde enpara banka kartı aidatı var mı, enpara müşterisi olmak ve enpara nedir hakkında bilgiler verilmektedir.