Emekli maaşları gibi birçok resmi veya resmi olmayan birçok ödemenin bankalar tarafından gerçekleştirildiği görülmektedir. Bankalar da birçok işlemin bankacılık sistemi üzerinden yapılmasından hareketle, bankalar arasında rekabet yaşandığı da görülmektedir. Nitekim ülkemizin yüksek nüfusu sayesinde, her yıl binlerce insan emeklilik başvurusunda bulunmakta ve bu başvuru neticesinde emeklilik aylığına hak kazanmaktadır. Bu sayının fazla olması, banka kuruluşları tarafından bir fırsat olarak görülmektedir. Nitekim milyonlarca liralık ödenek her aybaşında devlet kaynaklarından, ödemeyi gerçekleştiren banka kaynaklarına aktarılmaktadır. Bankalar için kaynak akışının önemli olması sebebiyle de her banka emekliler tarafından önemsenecek şekilde kampanyalar düzenlemektedir. Şimdi en yüksek emekli promosyonu veren bankalar hangileri imiş bunu öğrenelim.

En Yüksek Emekli Promosyonu Veren Bankalar Hangileridir?

  • Denizbank: Kredi kullanımında özel faiz indirimi, su ve elektrik faturalarında ilk ay için önemli sürprizler, emekli promosyonu olarak da 2000 TL altında emekli maaşı alanlara 375 TL, 2000 TL ve üzeri emekli maaşı alanlara 450 TL promosyon ödeyeceğini belirtiyor. Ayrıca aracı olan bireylere de tek sefere özel 100 TL referans primi veriyor. Her getirdiğiniz emekli için denizbanktan 100 tl para kazanabilirsiniz.
  • Garanti: Kredilerde uygun faiz, emekli maaşının tamamını tek seferde çekme fırsatı ile 450 TL promosyon ödemeyi öngörüyor.
  • Akbank: Kredilerde faiz indirimi, ücretsiz EFT ve Havale seçenekleri, Tüm banka ATM’leri üzerinde iki kez ücretsiz işlem ve 450 TL promosyon ücreti öngörmektedir.
  • İNG Bank:450 TL promosyon ve ek olarak eğer iki fatura da otomatik ödeme talimatı verilirse de 600 TL’ye yükseleceğini belirtmektedir.
  • TEB: Hesap kartı ve Kredi kartı işletim ücretlerinden muaf tutmak ile beraber, 450 TL net iki fatura otomatik ödeme talimatına is ek 50 TL promosyon vaad etmektedir.
  • Fibabanka: Krediye özel faiz indirimi ile birlikte, emekli maaşına orantılı olarak 330 ve 415 ile 500 lira arasında değişen miktarda promosyon ödemeyi taahhüt etmektedir.

Belli başlı bazı bankalar tarafından uygulan tarife ve kampanyalar bu şekildedir. En yüksek emekli promosyonu veren bankalar kişiye göre uygun olanı tercih edilebilecektir.

En Yüksek Emekli Promosyonu Veren Bankalar

Son dönemlerde emekli maaşlarına da banka tarafından promosyon verilmesi kararlaştırılması ile birlikte en yüksek emekli promosyonu veren bankalar, emekliler ve emekli adayları tarafından merak edilmeye başlanmıştı. Bu konuda bankalar tarafından açıklanan bazı kampanya içerikleri, konuyu merak eden muhatapların ilgi ve bilgilerine sunulmuştur.

instagram takipçi satın al

Bir önceki yazımız olan En Uygun Emekli Kredisi Veren Bankalar başlıklı makalemizde düşük faizli emekli kredisi veren bankalar, emekli kredisi ve uygun emekli kredisi hakkında bilgiler verilmektedir.