Emeklilere uygun birçok kredi kampanyası bulunmaktadır. Bağ-Kur, Emekli Sandığı ve SSK gibi kurumlar emekli olan kişiler için çeşitli avantajlar sunmaktadır. Emekliler bankaların sunduğu kredi avantajlarından faydalanabilmek için başvuruda bulunmalıdır. Bankalar genel olarak emekli müşterilerine faizsiz kredi imkanı sunmaktadır. Geri ödemeleri zorluk yaşamadan yapabilecekleri bankaları tercih eden emekli kişiler kredi çekerken en uygun emekli kredisi veren bankalar hangileridir diye sorgulamaktadır. Emekliler maaşlarını banka kartları ile ATM’lerden rahatlıkla çekmektedir. Genellikle Devlet bankalarından alınan maaşları kredi çekimi sırasında da aynı bankayı tercih etmelerine neden olmaktadır. Ancak farklı alternatifler sunan diğer bankalardan da kredi çekmeleri söz konusu olmaktadır.

Emeklilere sunulan avantajlar nelerdir?

Devlet desteğinin olduğu kredilerin dışında müşterileri çekmek amacı ile bankalar çeşitli kampanya ve avantajlar sunmaktadır. Bunların yanı sıra faizsiz kredi, kart aidatsız kredi kartları ve promosyon ürünleri gibi avantajlarda sunulan ayrıcalıklar arasında yer almaktadır. En uygun emekli kredisi veren bankalar genel olarak emekli kişiler tarafından tercih edilmektedir. Ancak emekli kişiler bazı durumlarda kredi çekememektedir. Bu kişiler;

  • Kredi notu düşük olanlar,
  • Kredi kart borcu olanlar,
  • İcralık ve mahkemelik olanlar,
  • Bankalara borcu olanlar şeklinde sıralanabilir.

Emeklilere en uygun krediyi hangi bankalar verir?

Emeklilere kredi veren bankalara bakıldığında farklı birçok banka olduğu görülmektedir. Bankalar çeşitli kampanyalar düzenleyerek emekli kişilerin ilgisini çekmektedir. Örneğin; Denizbank 1000 TL’ye kadar olan krediler için 1 yıl süresince 2 ayrı faturayı otomatik ödemeye bağlamak koşulu ile faizsiz ve masrafsız kredi vermektedir. Şekerbank’ta 2500 TL gibi bir tutar için 24 aya varan vade seçenekleri ile masrafsız kredi imkanı sunmaktadır. Yanı sıra; TEB, Garanti Bankası, Vakıfbank, İş Bankası ve ING Bank’ta farklı avantaj ve imkanlar ile kredi seçenekleri sunmaktadır. Sayılan tüm bu bankalar en uygun emekli kredisi veren bankalar olarak belirtilebilmektedir. Bu bankaların tamamı masrafsız ve kefilsiz kredi imkanı sunmaktadır. Emekli maaşının alındığı bankadan kredi çekilmesi halinde sunulan imkanların artması da mümkün hale gelecektedir. Kredi imkanlarından yararlanmak isteyen emeklilerin kampanyalardan faydalanabilmek için banka şubelerine başvurmaları, görev yapan bireysel müşteri temsilcileri ile görüşmeleri veya internet sitelerinden uygun kredi seçeneklerinden faydalanmaları gerekmektedir.

gay porno izle

windows 10 enterprise key satın al

Bir önceki yazımız olan Ölen Kişinin Emekli Maaşı Ne Olur? başlıklı makalemizde ölen kişinin aylığı, ölen kişinin aylığını çekmek ve ölüm aylığı hakkında bilgiler verilmektedir.