Ülkemizde her geçen gün kredi kartı kullanımı yükselişte olup, nerede ise bir kişinin sahip olduğu kredi kartı sayısı 5-6 adeti buluyor denebilir. Daha önceki yıllarda bankalar kredi kartı edindirme işlemlerinde birçok prosedürler uygularken son yıllarda kredi kartı teklifi artık bankalar tarafından müşterilere bankalar tarafından yapılır duruma geldi.

Ancak bazı bankalarda yine de bireylerin kredi kartı müracaat işleminden sonra birçok kriterleri değerlendirme yaparak karar verir. Ancak bunun yanı sıra bazı bankalardan çok kolay bir şekilde kredi kartı sahibi olunabilir. En kolay kredi kartı veren bankalar arasında Bank pozitif, Odeabank, Akbank, Garanti Bankası, İş Bankası, İngbank ve QNB Finansbank sayılabilir.

Bankalar Kredi Kartı Verirken Nelere Dikkat Eder

Bankalar kredi kart işlemlerinde öncelikle talepte bulunan kişinin kredi notuna, bankadan alınmış kredi varsa ödeme durumlarına yani tüm bankacılık işlemlerini değerlendirmeye alırlar. Daha önce kullanılan kredilerde ödemelerde ciddi aksaklık yaşayan yada ödeyemeyerek takibe düşmüş borcu olan kişililer bankalardan kredi kartı alamazlar. Kredi notu yüksek ve bankacılık işlemleri problemli olmayan kişilere zaten bankalar kendiliklerinden kart teklifinde bulunuyorlar diyebiliriz.

Garanti Bankası Kredi Kart İşlemleri

Ülke genelinde en çok kartları kullanılan banka Garanti Bankasıdır. Banka Şubesinden başvuru kabul ettiği gibi, çağrı merkezi aracılığı, internet sitesi üzerinden de yapılabiliyor.

İş Bankası Kredi Kart Başvurusu

İş Bankası en kolay kredi kartı veren bankalar arasında üst sıralarda yerini alıyor. Her alanda birçok kullanım kolaylığı olan maximum kart başvurusu şubeden, internet sitesinden, eğer bankanın müşterisi iseniz mobil bankacılık iş cep üzerinden ve 0850 724 0 724 çağrı merkezi aracılığı ile başvuru yapılabiliyor ve kısa sürede onaylanıp kartınız size teslim ediliyor.

Yapı Kredi Bankası Anında Kredi Kartı

Kredi kartı kullanımı en yüksek olan bankalardan birisi olan Yapı Kredi Bankasına sms ile çok kolay kart talebinde bulunulabiliyor. İstenilen kartın ismi bir boşluk TC kimlik numarası yazılıp 4421’e gönderenlere onay sonrası kartları teslim ediliyor.

QNB Finansbank Acil Kredi Kartı Talebi

Düşük faiz oranları, nakit alışverişlerin kart üzerinden taksitlendirilmesi gibi birçok avantajları olan banka kartını almak için cardfinans.com.tr adresinden kart talebinde bulunabilir, bankaya bizzat giderek anında adınıza kart basılıp tarafınıza teslim edilir.

En Kolay Kredi Kartı Veren Diğer Bankalar

En kolay kredi kartı veren bankalar arasında bulunan Odeabank, Banpozitif Akbank ve İng Bank’a internet üzerinden, banka şubelerinde ve çağrı merkezlerinden müracaat ederek kredi kartı alınabilir.

 

 

aydın escort bayan

Bir önceki yazımız olan 2019 Yılında Personel Alımı Yapacak Bankalar başlıklı makalemizde bankacılık sektörüne girmelimiyim, bankacılık sınavları 2019 ve işçi alımı yapan bankalar 2019 hakkında bilgiler verilmektedir.