Kredi kartı kullanmaya karar veren bir kişi için öncelikli mesele, hangi bankaya ait kredi kartını kullanacağıdır. Burada bankaların kredi kartı seçenekleri birbirinden farklı olacağı için, sizin için en iyi kredi kartına karar verebilmek için belirli bir piyasa araştırması yapmanız gerekecektir. Bir kredi kartının avantajlı olabildiğine kanaat getirmek için öncelikli olarak dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Özellikle kredi kartlarındaki faiz oranları, vade seçenekleri ve yıllık aidat ücretleri oldukça önem arz edecektir. Bu açıdan öncelikli olarak incelenmesi gereken noktalar da bunlardır.

Kredi Kartı Faiz Oranları

Kredi kartlarında bankalar yasal olarak belirli faizler uygular. Bu faizler borçların geciktiği durumda ya da alışverişlerin vadelere bölünmesi sonucu devreye girer. Özellikle kredi kartlarında gecikme faizlerinin en düşük olduğu bankalar ile çalışmak çok önemlidir. Aksi durumda kredi kartı borcunu 1 gün geciktirmeniz durumunda bile yüksek faizler binebilir. Özellikle borcun uzun bir süre ödenmemesi sonucu karşınıza yüklü bir borç çıkarabilirler. Bu bakımdan tüm bankalar arasında faiz karşılaştırması yapılmalı ve en düşük faizi veren banka ile çalışılmalıdır.

Kredi Kartlarında Vade Seçenekleri

Kredi kartlarıyla yapacağınız alışverişlerde bankanız belirli vade seçenekleri koyar. Şayet aylık gelir durumunuz çok yüksek değilse sizler için yüksek vade seçeneklerini sunan bankayla çalışmanız daha doğrudur. Ancak vade sayısı yükseldikçe borcun daha geniş bir alana yayılacağını ve faiz oranının artış göstereceğini unutmayın. Bu konuda temel sorumluluk kişilerin üzerindedir. Kendi gelirinizle orantılı olarak en uygun faizi veren bankalarla çalışmanız daha doğru bir adım olacaktır.

Kredi Kartı Yıllık Aidat Ücretleri

Kullanacağınız kredi kartları için bankalar yıllık olarak belirli bir aidat alır. Bazı bankalarda bu yıllık ücretler 100 TL’nin üzerine bile çıkabiliyor. Bu konuda önceliğiniz her zaman için kart aidatı talep etmeyen bankalar olmalıdır. Kredi kartını uzun yıllar boyunca kullanacağınızı hesaba katarsak, yıllık ücretler birikim olarak ciddi rakamlara ulaşır. Şayet kullanmaya karar verdiğiniz kredi kartının faiz oranları ve vade seçenekleri uygunsa, düşük bir aidat ücreti de mazur görülebilir.

erzurum escort

Bir önceki yazımız olan Halkbank Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde halkbank kart iptal, halkbank kredi kartı iptal hattı ve halkbank kredi kartımı iptal etmek istiyorum hakkında bilgiler verilmektedir.