Kredi kartı kullanımı dünya üzerinde olduğu kadar Türkiye üzerinde de oldukça fazladır. Ülke içerisinde birbirinden farklı olarak kurulmuş pek çok banka kuruluşunun çıkardığı kredi kartları düşünüldüğü zaman müşterilerin kullanımına açık olan birbirinden farklı seçenekler de çıkar. Bu kredi kartlarının her birinin müşterisine sunduğu farklı ayrıcalıklar olmakla birlikte burada dikkat edilmesi gereken bir müşterinin kredi kartından ne beklediğidir. Beklentileri karşılayan kredi kartı müşterinin de karttan yaptığı alışverişler üzerinden bonus alarak kazanç elde etmesini sağlar.

Para Puan Veren Kredi Kartları

Kredi kartlarının müşterilerine yaptığı belirli miktardaki harcamalar sonrasında verdiği para puanlar gerçek paraya çevrilerek harcanabilir. Bankaların para puan verdiği kampanyalar aynı zamanda o marka ile anlaşıla yapılmasını da gerektirir. Şirket ile banka arasında yapılmış olan anlaşma gereğince banka müşterilerine verilecek olan para puanın belirlenmesi sağlanır. Bu anlaşmalar sonucunda yapılan harcamalarla birlikte kredi kartı müşterilerine para puan kazandırılır.

Bonus Veren Kredi Kartları Hangileridir

Her bankanın sunmuş olduğu kredi kartının bonusları limitler bazında farklılık gösterebilir. İş Bankası Maximum Aidatsız, Garanti Bankası Bonus Card, ING Bank Pegasus Plus Kart, İş Bankası Maximum Klasik Kart, Garanti Bankası Money Card ve ING Bank ING Bonus Kart kredi kartına sahip olan müşteriler 1.000 TL değerindeki harcamalarına 20 TL, Akbank Axess Free ve Axess Klasik kredi kartına sahip olan müşteriler 1.000 TL değerindeki harcamalarına 10 TL, Yapıkredi Worldcard Gold ve Finansbank Fix Card kredi kartına sahip olan müşteriler 1.000 TL değerindeki harcamalarına 1 TL, Vakıfbank World Card ve Yapıkredi Worldcard kredi kartına sahip olan müşteriler 1.000 TL değerindeki harcamalarına 0.50 TL değerinde bonus kazanırlar.

Kredi Kartı Üzerinden Bonus Kazanmak

Kredi kartlarını bilinçli bir şekilde kullanan müşterilerin ay içerisinde oldukça yüksek miktarda bonus kazanmaları mümkündür. Bu bonusların kazanılabilmesi için kredi kartının aktif bir şekilde kullanılıyor olması ve mağazaların yaptığı kampanyaların takip edilmesi gerekir. Kredi kartı kullanıcılarını bankaların yapmış olduğu bonus kampanyalarını da takip etmeleri kazanç sağlayabilmeleri açısından önemlidir.

Bir önceki yazımız olan Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme başlıklı makalemizde findeks kredi notu öğrenme, kredi notu öğrenme ücretsiz ve kredi notu sorgulama ekranı hakkında bilgiler verilmektedir.