Ülkemizde kredi kartı kullanan vatandaş sayısı 50 milyonun üzerindedir. Bankalar alışverişlerinde kredi kartını tercih eden müşterileri için birçok avantajlar sunar. En avantajlı kredi kartı hangisi olduğu konusuna net cevap verilemez. Çünkü her bankanın kendi sistemleri dahilinde birçok avantajları vardır. Kredi kart kullanıcıları bunların içinden kendilerine en uygun avantajlı kartı tercih ederek kullanımlarını ona göre düzenlerler.

Kredi Kartı Avantajları

Bankaların kredi kartı kullanan müşterileri için sunduğu avantajlı teklifler arasında bireyler en çok kredi kartı yıllık aidat konusu dikkat ediyorlar. Bu değerlendirme esnasında yıllık aidatı olmayan kartlar ön planda tercih edilirken birde en çok puan veren kartlar tercih edilebiliyor.

En Çok Hangi Bankanın Kredi Kartı Tercih Ediliyor?

Bankaların en son hazırlanan faaliyet raporlarına göz atıldığında müşteri bazında en çok kredi kartı kullanımı yapılan bankanın Yapı Kredi Bankası olduğu anlaşılıyor, akabinde garanti Bankası, İş Bankası, Akbank, QNB Finansbank, Şekerbank ve TEB geliyor. Ülkemizde Devlet bankaları ve özel bankalar olarak birçok banka ve bu bankaların çeşitli kredi kartları olduğu için doğal olarak en avantajlı kredi kartı hangisi sorusu akla gelir.

Yapı ve Kredi Bankası Kredi Kartı

Ülkemiz genelinde en çok kredi kartı müşterisi olan bankalar kapsamında birinci sırada olan yapı Kredi Bankasının world kart çok yaygın üye iş yeri potansiyeli ve sürekli gerçekleştirdiği kampanyaları ile tercih ediliyor.

Garanti Bankası Bonus Kartı

Düzenlediği kampanyaları ve kredi kart müşterisi ile en üst sırada yerini alan Garanti Bankası’nın en popüler kartı bonus kart üye iş yerleri açısından oldukça zengin bir konumda olup nedeyse 20′ den fazla bonus kart seçeneğine sahiptir.

Türkiye İş Bankası ve Maximum Kart

İş yeri üye sayısı 200′ den fazla olan İş Bankası, üniversite öğrencileri için hazırladığı kart sistemi ve maximum karta özel müze ve ören yerlerine ücretsiz giriş avantajları ile kart kullanım sayısı yüksek olan üçüncü banka olarak yerini alıyor.

Akbank, QNB Finansbank ve TEB kredi kartları

İş Bankası, Yapı Kerdi Bankası ve Garanti Bankası dışında dördüncü sırada kredi kartlarında yaptıkları çeşitli kampanya ve avantajları ile kredi kart müşteri potansiyeline sahip Akbank, QNB Finansbank ce TEB kredi kartı geliyor diyebiliriz.

Bir önceki yazımız olan Kazada Kusurluyum Kasko Hasarı Karşılar Mı? başlıklı makalemizde aracıma kasko yaptırmalımıyım, en uygun kasko yapan şirket 2018 ve kasko kaza masrafını karşılar mı hakkında bilgiler verilmektedir.