Eğitim Kredisi Nedir?

Öğrenciler, genellikle üniversite zamanlarında eğitimlerini devam ettirebilmek için finansal desteklere ihtiyaç duyabiliyorlar. Bankalar da her çeşit okul, dershane, kurs ve öbür eğitimlerinize finans desteği sağlamak için eğitim kredisi adı verilen ihtiyaç kredisini size sunuyor. Eğitim kredisi, öğrencinin tüm eğitim faaliyeti için velisine ya da kendisine verilen, bankadan aldığı özel ihtiyaç kredisidir.

Değişik bankaların 36 aya kadar vadeli bir şekilde verdiği eğitim kredisini, öğrenci velisi veya (eğer öğrencinin belgelendirebileceği bir geliri var ise) öğrencinin bizatihi, alacağı eğitime dair olan kayıt belgesi ve faturayı bankalara göstererek bankalardan eğitim kredisini alabilirler.

Öğrenciye Eğitim Kredisi Veren Bankalar

Ziraat Bankası:

Bu krediyi kullanmanızın ilk koşulu, “Derslerinizi çalışmak sizden, ihtiyaçlarınızı karşılamak ise bizden!” ilkesidir.

Bu ilkeden de anlaşıldığı gibi okul derslerinizin biraz iyi olması gerekiyor. Her türlü okul araç, gereçleri, kurs ve üniversite giderlerinizi karşılamak için eğitim kredisine başvurup 36 aya kadar varan vade imkanından yararlanabilirsiniz.

Denizbank Eğitim Kredisi:

Öğrenci eğitimleri için düşük miktarda faizli kredi alma imkanı sunan bankalardan biriside Denizbank’tır. Eğitim için harcamalarınız artıyor ise DenizBanktan Eğitim kredisi alabilirsiniz. Bu eğitim kredisiyle kurs, özel okul, üniversite ve dershane masraflarınızı karşılayabilirsiniz. Bu düşük faizli eğitim kredilerinden faydalanmak için size en yakın olan Denizbank şubelerine gitmeniz yeterlidir.

OdeaBank Eğitim Kredisi:

OdeaBank eğitim kredisi 60 aya varan vade imkanı ile eğitiminize büyük bir katkı sağlayabilirsiniz. Bütçelerinizi düşünen Odeabank özel okul, özel üniversite ve bir çok eğitim masraflarınıza cebinizi hiç yormadan yardımda bulunmaktadır. Bu eğitim kredisinin faiz oranı %1.55’tir.

Yapı Kredi Eğitim Kredisi:

Yurt içinde ya da yurt dışındaki eğitimleriniz için Yapı Kredi kredisi. Tüm eğitim harcamalarınız için 48 ay vadeli olan 50.000 TL eğitim kredisi şansı Yapı Kredide. İster düşük oranlarda faizli kredilerinden, ister dosya masrafsız olan eğitim kredilerinden faydalanabilirsiniz.

VakıfBank Eğitim Kredisi:

Lise, lisans, ön lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri için olan %1,21 faiz oranları ile başlayan eğitim krediniz Vakıf Bank’ta mevcuttur. Kredi vadesi 12 aya kadar ve maksimum kredi tutarı 40.000 TL olarak belirlenmiştir.

Garanti Bankası Eğitim Kredisi:

Garanti bankasının hazırlamış olduğu eğitim öğretim için olan bu kampanyadan yararlanmak isterseniz okul taksitlerinizi daha düşük faizden yararlanarak ödeyebilirsiniz, dilerseniz başka eğitim harcamalarınız için de kullanabilirsiniz. 48 ay vade imkanı ile eğitim kredinize başvuru yapmak için size en yakın Garanti şubelerini ziyaret edebilirsiniz. İş Bankası ve QNB Finansbank bankaları eğitim kredisi fırsatlarından yararlanmak için banka şubelerine gitmeniz daha sağlıklı olacaktır.

Bir önceki yazımız olan En Düşük Faizli Konut Kredisi Nasıl Alınır? başlıklı makalemizde düşük faizli konut kredisi çekme, en düşük faizli konut kredisi veren banka ve konut kredisi faiz oranları hakkında bilgiler verilmektedir.