Yeni evlenecek çiftleri birçok masraf bekler. Düğün yapmak için birçok şeye ihtiyaç duyulur. Düğün öncesi yapılacaklar ve alınacaklar hiç bitmez. Bu durumda nakit paranız da tükenir. Düğün çiftlerin en özel günü olduğu için fazlasıyla önemlidir. Her ayrıntıya dikkat edilir. Düğün masrafları içinde takı da önemli bir maddi kaynak ister. Altın fiyatlarının artması da düğüncüleri daha da zorluyor. Eğer düğün yapacaksanız kredi çekmek en mantıklısı olur. Kredi tutarı ile rahatça düğün yapabilir ve düğün masraflarını taksitle bankaya ödeyebilirsiniz. Düğün kredisi çiftleri rahatlatan bir kredi oluyor.

Düğün Kredisi Tutarı

Düğün yapacaklar için güzel bir kredi olan düğün kredisi bireysel kredi kapsamında bulunuyor. Yeni evlenecek çiftlerin düğün hazırlık masraflarını bankalardan karşılamak mümkün oluyor. Bankalar 75.000 TL’ye kadar kredi miktarı veriyor. Düğün kredisi için 25 bin lira çekenler ayda 300 TL ödeyerek evlenebiliyor. Bu kredi düğüncüler için kaçınılmaz bir fırsat oluyor.

Düğün Kredisi Faiz Oranları

Düğün kredisinde faiz oranları bankanın özelliklerine göre değişebiliyor. Bankalar 75.000 TL kredi için %1.22 faiz oranı sunabiliyor. Aylık 2000 lira taksitle 48 ay vadeyle ödeme gerçekleşiyor. Düğün kredisinde faizler %1.27 civarında bulunuyor. Bankların güncel faizleri internet sitelerinde bulunuyor. Sizler de ihtiyacınız olan miktarı girerek hesaplama yapabilirsiniz. Düğün yapmak kredi ile artık kolaylaşıyor. Düğüncüler bankalara başvuru yapıyor.

Düğün Kredisini Hangi Bankalar Veriyor?

Düğün kredisi bankaların bireysel kredi bölümlerinde olabileceği gibi özel kampanya isimleri ile de adlandırılıyor. Garanti Bankası, Ziraat Bankası, Ing Bank ve Finansbank’ın güzel düğün kredisi paketleri bulunuyor. Bu krediler birbirinden farklı ödeme planlarına sahip. Bankalar uygun taksitlerle kredi imkanı sağlayarak çiftlerin düğünlerine katkı sağlıyor. Yeni evlenen çiftlerin en büyük destekçisi bankalar oluyor.

Düğün Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılıyor?

Düğün kredisi başvurusu yapmak isteyenler bizzat bankalara da gidebiliyor. Bankalara evrakları teslim ederek başvurunun onaylanmasını bekliyor. Ayrıca internette her bankanın kredi başvuru bölümü bulunuyor. Bu bölümden giriş yaparak kredi başvurusu yapabilirsiniz. Bankaya gitmeden kolayca kredi talebinde bulunabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Bankaların Çalışma Saatleri başlıklı makalemizde banka çalışma saatleri 2018 ve banka mesai saatleri 2018 hakkında bilgiler verilmektedir.