Üretici kart, Denizbank’ın hayvancılıkla uğraşan çiftçilik yapan vb. işlerle uğraşan müşterileri için piyasaya sürdüğü bir kredi kartı çeşitidir. Bu karta sadece üzerine hayvan bulunan ( İşletme Tescil Belgesi ), çiftçi belgesi ( çks belgesi ), Türkiye arıcılar birliğine kayıtlı işletmeler için AKS belgesi olanlar, su ürünleri avcılığı ve veya yetiştiriciliği yapanlar için su ürünleri yetiştiricilik belgesi olanlar ve örtü altı kayıt sistemi belgesi olanlar başvuru yapabilir.

Üretici Kart’a kimler sahip olabilir?

Üretici kimliğini haiz çiftçilik belgesi ya da ÇKS’si olan gerçek kişiler üretici kart sahibi olabilirler. Üretici kart başvurusu için 2 kanal bulunmaktadır. Biri kısa yol olan 3280’e sms göndermek bir diğer yol ise şubeden şahsen başvurmaktır. Denizbank şubelerine nufus cüzdanı ile çiftçilik belgenizle başvuruda bulunabilirsiniz.

Üretici Kart için İstenen Belgeler

  • İşletme Tescil Belgesi
  • Çiftçi Belgesi
  • Türkiye Arıcılar Birliğine Kayıtlı İşletmeler için AKS Belgesi
  • Su Ürünleri Avcılığı ve/veya Yetiştiriciliği Yapanlar için Su Ürünleri Yetiştiricilik Belgesi
  • Örtü Sltı Kayıt Sistemi Belgesi

Üretici kartın avantajları nelerdir?

Üretici Kart, çiftçinin nakit akışına ve tarımsal gereksinimlerine göre tasarlanmış kartlı ödeme sistemidir. Kendi veya aile bireylerine ait arazilerde tarımsal üretim yapan üreticilerimiz Üretici Kart başvurusunda bulunabilir, kartın avantajlarından yararlanabilir. Kart limitleri, üreticinin tarımsal faaliyetlerinin büyüklüğüne ve çeşidine göre (bitkisel, hayvansal…) belirlenmektedir. Üretici kartın sağladığı avantajlar:

a- Geri ödemelerin ürünün hasat tarihinde yapılması.
b- Elektronik bankacılık hizmetlerinin kullanılması (ATM, POS …)
c- İhtiyaç duydukça kullanım kolaylığı olması, Nakit taşıma riskini ortadan kaldırması.
d- Erken ödeme imkanının olması ve böylece faiz maliyetlerinin düşürebilme olanağının bulunması
e- Uygun kredilendirme koşulları ve faiz maliyetinin bulunması
f- Anlaşmalı işyerlerinden Üretici Kartın sağladığı indirimli ve diğer avantajlı, vadeli ve faizsiz alışveriş olanaklarından yararlanılması

DenizBank ve Shell’den üreticilere akaryakıtta sıfır faiz fırsatı

DenizBank ve Shell & Turcas, ekim ayı boyunca Üretici Kart ile yapılacak akaryakıt alışverişlerinde 6 ay vade ve sıfır faiz sunan, ekim ayını takiben ise 5 ay vade ve sıfır faiz avantajı ile devam edecek bir iş birliğine imza attı.

Bir önceki yazımız olan Sera Kredisi Veren Bankalar 2019 başlıklı makalemizde sera kredi başvurusu 2019, sera kredisi ve sera kredisi nasıl alınır hakkında bilgiler verilmektedir.