Kredi kartları insanların hayatlarını kolaylaştıran birer araç halindedir. Nakit paraya ihtiyaç olmadan ani yapılacak alışveriş ve birçok ödeme için insanlara kolaylık sağlarlar. Her kredi kartının belli bir limiti vardır. Kişilerin kredi kartı limitleri aylık gelirlerine göre belirlenir. Her kredi kartının belli hesap kesimleri ve bu borca göre ödeme günleri vardır. Denizbank ve birçok kredi kartı için iptal işlemi mümkün olmaktadır. Borcunu ödeyemeyen ya da farklı nedenlere bağlı olarak kredi kartının iptalini isteyen kişiler hızlıca bu işlemi gerçekleştirebilirler.

Denizbank Kredi Kartı Nasıl İptal Edilir?

Kredi kartı iptali için birebirb banka şubesine başvurmak yeterli olmaktadır. Ancak bunun mümkün olmadığı zamanlarda kişi 7 gün 24 saat hizmet veren Denizbank müşteri hizmetleri numarasını arayarak işlemini yapabilir. Müşteri hizmeti veren banka hizmetlisinden kredi kartı iptal talebinde bulunulması istenir. Banka görevlisi bu talebi sisteme girerek, kart sahibinden onay aldıktan sonra kredi kartının iptalini gerçekleştirir. Kredi kartı iptal işleminden sonra içinde kullanılabilir limit olsa dahi tamamen kapanmış olacak ve kullanıma aktif olmayacaktır. Bankaya direk olarak başvuran kişiler ise yine müşteri hizmetleri lobisine geçerek kredi kartı iptal talebinde bulunmalıdırlar. Buradan kişilere iptal nedeni sorularak kolaylıkla işlemleri gerçekleştirilir.

Borcu Olan Kredi Kartı İptal Edilir mi?

Kredi kartının yapılan harcamalara bağlı olarak borcu olduğu bir dönemde iptal edilmesi mümkündür. Ancak kredi kartı iptal edildikten sonra kişi bankaya gerekli borcu yine kredi kartının ödeme günleri içerisinde ödemelidir. Kredi kartı kapalı durumda olduğu için borcun ödemesi kart yoluyla yapılmaz. Kredi kartı ATM cihazı gibi makinelerde aktif durumda olmaz. En yakın Denizbank şubesine giderek sıra numarası aldıktan sonra ödeme gününde kredi kartının borcu bankada ki görevliye ödenmelidir. Ödeme yapıldıktan sonra kişi dekont alacaktır. Kredi kartı borcu içerisinde borcun ödeme planı gibi yine taksitli halde her ay gelen borç ile ödenebilir. Fakat kişi isteğe göre tüm borcu toplu halde de yaptırabilir. Kredi kartı iptal olsa dahi aylık gelen kart borcu bilgisi kişilere telefon ya da e-posta gibi yollarla iletilir.

Bir önceki yazımız olan Denizbank 2018 Personel Alımı Ne Zaman? başlıklı makalemizde denizbank eleman alımı, denizbank iş başvurusu ve denizbank iş başvurusu 2019 hakkında bilgiler verilmektedir.