Bütün bankalar müşterilerinin nakit ihtiyacı karşılamak için şubeye gelmelerine gerek kalmadan bankamatik kartı aracılığı ile para çekebilecekleri atm makinelerini belli noktalara koymuş durumda. Büyük bankaların müşterilerinin nakit ihtiyacı için bir çok noktaya atm makinesi koyarken küçük bankaların atm makinesi sayısı daha azdır. Bu atm makinelerinden 24 saat boyunca para çekilebilmektedir. Fakat her banka müşterilerine atm makinelerinden para çekerken günlük çekim limitleri belirlenmektedir.

Günlük Limitin Üzerinde Para Çekilebilir mi?

Her bankanın atm’ lerden günlük olarak belirlediği nakit limiti olduğunu yukarıda söyledik. Peki bu limitten daha fazla nakit para çekilebilir mi? Çekilir, banka atm’ si buna izin verir. Fakat belirlenen günlük para çekme limitinin üzerinde para çekmek için banka belli bir miktar komisyon ücreti ister. Bu komisyon ücretini banka müşterisi kabul ettiği takdirde günlük limitin üzerinde para çekilebilir. Komisyon ücreti ödemek istemeyen banka müşterisi üzerinde vatandaşlık numarası yazılı olan nüfus kağıdı ile hesabının olduğu banka şubesinden hesabında olan parayı çekebilir ya da gece saat 12:00′ ı geçtikten sonra çekebilir. Gece 12:01 ertesi güne başladığından yeni günün nakit çekme limiti açılır.

Denizbank Atm’ lerinden Bir Gün İçerisinde Ne Kadar Limitte Para Çekilebilir?

Müşterisi olunan banka Denizbank ise bu bankanın atm’ lerinden para çekmek için belirlenmiş bir günlük para çekme limiti vardır. Denizbank atm’ lerinin günlük para çekme limiti diğer bankalar ile oranlandığında daha yüksektir. Genelde bir çok bankanın bir atm’ den günlük para çekebileceği para limiti 1000 tl ve 1500 tl arası değişirken Denizbank günlük nakit çekme limitini belirleyen ilgili kurul bu limitin biraz daha üstüne çıkmıştır. Denizbank müşterisi olarak bankanın atm’ sini kullanarak çekilebilecek günlük nakit çekme limiti 1990 tl’ dir. Banka müşterisi olmayan kişilerin Denizbank atm’ sinden çekebilecekleri günlük nakit çekme limiti 49 tl.

1990 tl diğer bankalar ile kıyaslanınca az önce de dediğimiz gibi yüksek bir limit. Bu limitin üzerinde para çekmek için bankaya komisyon ödemek gerekiyor. Komisyon ödemek istemeyen müşteri şube aracılığı ile çekebilir.

kırşehir escort bayan

Bir önceki yazımız olan Denizbank Vadeli Hesap Faiz Oranı 2018 başlıklı makalemizde denizbank faiz oranı 2018 ve denizbank vadeli oranı hakkında bilgiler verilmektedir.