Kurumsal yapısı oldukça gelişmiş özel bankalardan birisi olan Denizbank, binlerce üniversite mezununa iş olanağı yaratıyor. Gişe görevlisi, avukat, müfettiş yardımcısı ve daha birçok pozisyona çeşitli personel alımı yapan Denizbank; lisans mezunlarına kariyer fırsatı da yaratıyor. Personel alımları yılın belirli dönemlerinde internet sitesi üzerinden ilan edilir ve yazılı sınavlar düzenlenir.

2017 yılının Ekim ayında yapılan duyuru kapsamında en az lise mezunu olan kişilere iş olanağı yaratıldı. Yapılan yazılı sınavın ardından adaylar sözlü mülakatlara davet edildi ve alımlar gerçekleştirildi. Bu yılın sonlarına doğru ise lise ve üniversite mezunu olan adaylar 2018 yılındaki alımları beklemeye başladı.

Denizbank 2018’de Personel Alır mı?

Denizbank, 2017 yılı içerisinde beklenen personel alımlarının tamamını gerçekleştirmedi. Beklenen sayıların daha altında alım yapan banka, 2018 yılı için de belirli bir sayıda personel alımı bekletiyor. Yeni yılın ardından bankanın en başta gişe görevlisi pozisyonuna alım yapacağı tahmin ediliyor. Bununla beraber ilgili diğer pozisyonlarda da belirli alımların yapılacağı düşünülüyor. Ancak 2018 yılında yapılacak alımlar için herhangi net bir resmi açıklamanın gelmediğini de belirtelim.

Denizbank Personel Alımı İlanları

Denizbank tarafından yapılan tüm personel alımları, resmi web sitesinin duyurular bölümünden ilan edilir. Bunun dışında açıklama yapan hiçbir kuruma itibar etmemek gerekiyor. Sınav duyuruları yapıldıktan sonra adaylar için bir başvuru kılavuzu yayınlanır. Bu kılavuzda yazılı sınav tarihleri, soru dağılımları ve başvuru ücretleri gibi bilgiler yer alır.

Denizbank Sınav Başvurusu Nasıl Yapılır?

Denizbank, personel alımları için öncelikle bir yazılı sınav uyguluyor. Bu yazılı sınavda başarılı olan adaylar, diğer aşamada sözlü mülakatlara davet edilir. Her iki aşamayı da başarıyla geçen adaylar, personel olarak kabul edilirler. Yazılı sınavlara başvuru yapmak için öncelikle başvuru kılavuzunun yayınlanmasını beklemeniz gerekiyor. Başvuru kılavuzunda belirtilen sınav ücretlerini öncelikle Denizbank şubelerinden ya da bankamatiklerinden ödemeniz gerekiyor. Sonrasında internet üzerinden yayınlanan sınav başvuru formunu eksiksiz olarak doldurmanı gerekiyor. Adaylardan bu başvuru formuna JPEG formatındaki bir fotoğraflarını da yüklemeleri gerekiyor. Başvuruya onay verdiğiniz zaman belirlenen günlerdeki sınavlara katılabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Denizbank Banka Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde Denizbank Banka Kartı 2018, Denizbank Banka Kartı alma ve Denizbank Banka Kartı ücreti hakkında bilgiler verilmektedir.