TEB tarafından sunulan bir hizmet ürünü olan CEPTETEB kredi kartınızı iptal ettirmek istiyor olabilirsiniz. Müşterilerin kredi kartlarını iptal ettirmek için çeşitli sebepler bulunuyor. Bunların başında yıllık olarak ödenen kredi kartı aidatları yer alıyor ve birçok müşteri kart aidatının bulunmadığı kredi kartlarını daha çok tercih etmeye başlamıştır. 50-60-70 TL gibi rakamlarda olan ve kart limitine ve özelliklerine göre gittikçe artış gösteren kart aidatları gerçekten bir süre sonra müşterilere büyük bir yük oluşturmaya başlıyor.

Bankalar kredi kartı kullanıcısı müşterilerini kaybetmek istemezler, bu nedenle müşterilerin bankalardaki kredi kartlarını iptal ettirme işlemleri de biraz zorlu bir hale gelebilir.

CEPTETEB Kredi Kartının Avantajları Nelerdir?

CEPTETEB kredi kartının aslında birçok avantajının bulunduğunu görebiliyoruz. Alışverişlerle birlikte bonus puanları toplayabilme, üye işyerinde bonus özelliği bulunuyorsa eğer taksitli alışveriş yapabilme, yine bonus üyesi işyerlerinde vade farksız olarak alışveriş yapabilme ve bonus puanları toplayabilme ve biriken bonus puanlarını alışverişlerde harcayabilme gibi avantajlara sahip bir kredi kartıdır. Ayrıca CEPTETEB kredi kartının kullanıcıları market paketi, she paketi ve hafta sonu paketi gibi farklı özellikleri de bu karta belli ücretler karşılığında ekleyerek kullanma imkanına sahip olabilmektedirler.

CEPTETEB Kredi Kartının İptal İşlemlerinde İzlenecek Adımlar

CEPTETEB kredi kartında bahsettiğimiz üzere yıllık olarak ödenen bir kart aidatı bulunuyor ve müşterilerin birçoğunun bu kart aidatından dolayı kartı iptal ettirmek istedikleri görülüyor. CEPTETEB kredi kartının iptal işlemini gerçekleştirecek bir müşteri öncelikle karta dair bütün borçları kapatmalıdır. Borcu ya da ileri dönemlere ait olan kredi kartlarının kapatılması da mümkün olmayacaktır.

Kredi kartının iptali işleminde ise TEB şubelerine giderek bir dilekçe yazmak gerekebiliyor. Kart sahibi tarafında yazılacak olan bu dilekçe onaylandıktan sonra kart kapatma işlemleri kısa bir sürede gerçekleştiriliyor.

TEB şubeleri aracılığıyla işlem yapmak istemeyen müşteriler telefon bankacılığı olan 444 0 666 ile kredi kartı iptal talebinde bulunabilirler. Telefon bankacılığında kredi kartı iptaline dair işlem taleplerinde belirli bilgiler istenir ve kartın borcu veya ileri bir döneme ait taksiti bulunmaması halinde kartın iptal işlemi gerçekleştirilebilir.

Bir önceki yazımız olan CEPTETEB Bonus Kart Başvurusu başlıklı makalemizde CEPTETEB bonus, CEPTETEB kredi kartı ve teb bonus kredi kartı başvuru hakkında bilgiler verilmektedir.