CEPTETEB dijital platformu ücretsiz ürünleri ile bankacılık sektörüne oldukça hızlı bir giriş yaptı. Hem mevcut TEB müşterileri hem de başka banka müşterilerinin yoğun ilgi gösterdiği CEPTETEB ürünleri masrafsız olması ile biliniyor. Ayrıca CEPTETEB Bonus kartlar da ilk 50 bin müşteriye ücretsiz ulaştırıldı. Bu kartların sahip olduğu ulaşım indirimleri adından sıkça söz ettirdi. Özellikle İDO işbirliği ile yapılan kampanyalar sayesinde binlerce müşteri CEPTETEB kredi kartlarından talep etti. Bunun yanında CEPTETEB’ in hem vadeli hem de vadesiz hesapları müşterilerine faiz getirisi sağlıyor.

Üstelik ücretsiz olan bu hesaplar diğer tüm hesapların işlevlerini görüyor. Hiçbir eksiğinin olmayan bu hesapların tersine birçok avantajı da mevcut. Zaman zaman yapılan kampanyalar doğrultusunda ciddi indirimler kazanan müşteriler bu ürünleri kullanmaktan da bir hayli memnun. Ancak bazı sebeplerden dolayı banka kartı kırılan, aşınan, kaybolan ya da kendisine hiç ulaşmayan müşteriler yeni kart talebini nasıl yapacaklarını sorabiliyorlar.

Dijital Platform Her Zaman Yanınızda

CEPTETEB ürünü kullanan bir kişi beraberinde internet bankacılığını da kullanıyor. Çünkü fiziki şubeye bağlı olmayan bu platformda işlemler telefon ya da internet yolu ile sağlanıyor. Dolayısıyla kart talebi olan müşteri bu talebini internet bankacılığından kendisi de karşılayabiliyor. Müşteriler kartlar menüsü altında bulunan kayıp – çalıntı ya da banka kartı sekmelerinden yeni kart sahibi olabiliyorlar.

Adres Güncellemeleri Önemli

Eğer teslim adresinde herhangi bir değişiklik söz konusu ise bunu da internet bankacılığından halletmek mümkün. Müşteri kartının teslim olacağı adres kutucuğunu tıklayarak güncel adresini doldurabilir. Talep edilen kart hava koşulları da baz alınarak 1 hafta 10 gün içinde müşteriye ulaştırılır.

Yeni Kart Yeni Şifre

Kartını yenileyen müşteriler eski kartlarının şifrelerini kullanabilirler. Ancak kaybolan ya da imha olan kartın yerine yenisini isteyen müşteriler eski kart şifrelerini kullanamazlar. Her ne kadar kart teslim zarfında kullanabilecekleri yazıyorsa da hata alacaklardır. Dolayısıyla yeni gelen kartı yeni bir şifre belirlenmesi, gerekir. Müşteri bunu IVR sisteminden ya da internet bankacılığından kendisi yapabiliyor. Şifre 0, 1 ve 2 ile başlamamalıdır.

Bir önceki yazımız olan Burgan Bank 2018 Vadeli Hesap Faiz Oranı başlıklı makalemizde Burgan Bank vadeli faiz oranı 2018 ve Burgan Bank vadeli hesap hakkında bilgiler verilmektedir.