Bu özellik bankaların müşteri çekme ve gelişen teknoloji dünyasında mevcut müşterilerine kolaylık sunma amacıyla vermiş olduğu bir mobil servistir. Bu servisten cep telefonu olan ve yasal yaş sınırını doldurmuş herkes yararlanabilir.

Cepten Sms İle Krediye Nasıl Başvurulur?

Cepten SMS ile krediye başvurmak için bir telefona ihtiyaç vardır. Telefonunuzun mesaj yaz bölümüne başvuru yapacak olduğunuz bankanın istediği bilgileri yazarak, yine o bankanın vermiş olduğu numaraya mesaj gönderilebilir.

Bankalar Sizden Ne Tür Bilgiler İster?

Bankalar sizden kimliğinizi tanımlayacak bilgiler ister. Bu bilgiler Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlık numarası, üzerinize kayıtlı bir telefon numarası, isim ve soy isim, sigorta sicil numaranız veya vergi sicil numaranız olabilir. Bu bilgileri bankanın gösterdiği numaralara göndererek cepte sms ile krediye başvurulabilir.

Cepte Sms İle Ne Kadar Kredi Çekilir Ne Kadar Sürede Ödenir?

Cepte SMS ile krediler genel itibariyle ihtiyaç kredileri olur ve bu krediler 10.000 TL limitini geçmez. Ödeme süresi ise bankalara göre değişiklik gösterebilir ancak genel itibariyle 3 ile 60 ay arasında değişen vade seçenekleri mevcuttur.

Cepten Sms İle Kredi Başvurusu Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?

Bankaların kullanmış olduğu sistem algoritmasına göre yapmış olduğunuz başvurular dakikalar içinde değerlendirilmeye alınır. Başvuruya duyulan ilgiye göre süreler değişse de aynı gün içinde olumlu veya olumsuz sonuçlar kişiye arz edilir.

Hangi Bankalar Cepte Sms İle Kredi Veriyor?

Günümüzde devlete ait olan bankalar da dahil olmak üzere birçok banka cepte sms sistemi ile kredi vermekte ve bunların başında yabancı ortaklı veya doğrudan yabancı yatırımlı bankalar gelmektedir.

Cepte Sms İle Kredi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Yaptığınız başvurunun doğru numaraya yapıldığından emin olunuz ve bilgilerinizi eksiksiz yazınız. Sürekli kullandığınız bir bankadan sms ile kredi almanız daha kolay olacaktır. Aynı zamanda dikkat edilmesi gereken bir diğer husus da art niyetli insanların tuzağına düşmemektir. Bu hizmet zamandan tasarruf edilmesi ve kolay olması nedeniyle insanlar tarafından tercih edilir. Ancak bunu fırsat bilen kişiler sizden bilgilerinizi isteyebilir ve sizi dolandırabilir. Bu konuda dikkat etmeniz önemle arz olunur.

Bir önceki yazımız olan Ofis / İşyeri Kredisi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.