Bankalar, üniversite ve lise mezunlarına en fazla iş olanağı yaratan kurumların başında geliyor. Söz konusu bu kişiler, bankaların farklı departmanlarında görev alabiliyorlar. Statünüze göre maaşınız yükseleceği bankalarda, işe girme konusunda çeşitli prosedürler uygulanır. Türkiye’de aktif olarak hizmette olan özel bankalardan birisi olan Burgan Bank, binlerce kişiye istihdam sağlıyor. Bankanın farklı pozisyonlarına iş başvurusu yapabilirsiniz. Söz konusu tüm başvurular bankanın doğrudan internet sitesinden yapılır. 2017 içerisinde çeşitli pozisyonlara alım yapan banka hakkında, yılın sonlarına doğru 2018 alımları merak edilmeye başlandı.

Burgan Bank 2018’de Personel Alımı Yapar mı?

2017 yılında çeşitli pozisyonlara alımlarını gerçekleştiren banka, yazılı ve sözlü mülakatlarını yaptı. Planlamalara göre Burgan Bank’ın 2018 yılı içerisinde de belirli pozisyonlara alım yapıması bekleniyor. Ancak bu alımların hangi pozisyonlara yapılacağı ve ne kadar sayıda yapılacağı henüz netleşmedi. Konuyla ilgili tüm açıklamaların yeni yılın ardından banka tarafından yapılması bekleniyor.

Burgan Bank Personel Başvurusu Nasıl Yapılır?

Personel duyuruları Burgan Bank tarafından yapıldıktan sonra belirli bir başvuru tarihi belirlenir. Adaylar bu başvuru süreci içerisinde öncelikle bankaya gerekli sınav ücretini yatırmalıdır. Sınav ücretini yatırdıktan sonra internet üzerinden online başvuru formunu doldurmanız gerekiyor. Bu formu doldurduktan sonra başvurunuz alınmış olacaktır. Sonrasında açıklanan gün ve saatlerde adaylar sınava alınır. Ancak bu sınavlar her ilde yapılamıyor. Bulunduğunuz ilde herhangi bir sınav oturumu bulunmuyorsa, sizlere en yakın olan ile davet edilirsiniz.

Burgan Bank Bankacılık Sınavları

Bankanın yapacağı yazılı sınav, işe başlama konusunda uygulanan ilk adımdır. Yazılı sınavdan yüksek puan adaylar, aldıkları puana göre sıralanırlar. Sonrasında yazılı sınavda başarı sağlayan bu adaylar, banka tarafından sözlü mülakatlara davet edilir. Söz konusu sözlü mülakatlar da Türkiye’nin belirli şehirlerinde yapılır. Yine bulunduğunuz şehirde mülakat komisyonu yoksa, size en yakın olan ile davet edilirsiniz. Sözlü mülakat aşamasında adayların bankacılık bilgisi ile birlikte ikna kabiliyeti ve kendini ifade edebilme gibi becerileri de denetlenir. Her iki aşamadan da yeterli puanı alan adaylar, personel olarak bankada işe başlayabilir.

Bir önceki yazımız olan Burgan Bank Kredi Kartı İptali başlıklı makalemizde Burgan Bank kart iptali ve Burgan Bank kredi kartı limit artırma hakkında bilgiler verilmektedir.