Nakit sıkıntısı çektiğiniz anlarda bile alışverişlerinizi kolayca yapabilmek için Burgan Bank’a başvurarak yüksek limitlerde kredi kartı talep edebilirsiniz. Aldığınız bu kredi kartlarını daha sonradan istediğiniz gibi iptal edebilir ya da limitlerinde değişme isteyebilirsiniz. Özellikle kredi kartlarının çalınması ve kaybolması durumlarında kart iptali için talepler gelecektir. Bu gibi durumlarda kart iptalini yapmak için en doğru yol, çağrı merkezlerini aramak olacaktır. Burgan Bank şubeleri üzerinden de hızlı biçimde kart iptali yapabilirsiniz.

Ancak kartın çalındığı zaman şubeniz açık olmayabilir. Bu durumda kartınızın kötü amaçlar dahilinde kullanılmaması için çağrı merkezinden iptal ettirmeniz gerekir. Burgan Bank çağrı merkezini aradığınız zaman güvenlik sorularına cevap verdiğiniz anda kart iptaliniz yapılır.

Burgan Bank Kredi İptal Dilekçesi

Kredi kartınızı iptal ettirmek için Burgan Bank şubelerine gittiğiniz zaman sizlerden bir dilekçe yazmanız istenir. Bu dilekçe, iptal işlemlerinin sizin talebiniz doğrultusunda yapıldığını belirtir. Kredi kartı iptal dilekçelerinin örneğine internet üzerinden rahatça ulaşabilirsiniz. Şubeden talep ettiğiniz zaman da sizlere bir iptal dilekçesi örneği verilecektir. İlgili dilekçeyi banka yetkilisine verdiğiniz zaman aynı anda işleme alınır ve kredi kartınız en geç 24 saat içerisinde devre dışı kalır. İptal dilekçesini teslim ettiğiniz zaman başka bir işlem yapmanıza gerek kalmaz.

Burgan Bank Kredi Kartımı Neden İptal Edemiyorum?

Kredi kartınızın iptal işlemlerini yapabilmek için bazı hususlara değinmek gerekiyor. Öncelikle kartınızın devam eden herhangi bir borcu bulunuyorsa, bu durumda borçlar sıfırlanmadan kart iptali yapabilmek mümkün değildir. Ayrıca kartınızda bir otomatik ödeme talimatı varsa, çağrı merkezlerinden yapacağınız iptal işlemleri kesintiye uğrar. Kartınızı iptal ettirmek istiyorsanız, kayıtlı otomatik ödeme talimatlarını kaldırmanız gerekiyor.

Burgan Bank Kredi Kartı Limitlerini Yükseltme

Burgan Bank’tan aldığınız kredi kartlarını limit olarak yetersiz buluyorsanız, bankanıza başvurarak limit yükseltmesi yapabilirsiniz. Limit yükseltme işlemlerini doğrudan çağrı merkezleri aracılığıyla yapabilmek mümkündür. Ancak talep ettiğiniz limit yüksekse bu durumda şubeye giderek gelir beyanı yapmanız gerekir. Şubelerden gelir beyanı yaptığınız zaman kredi kartı limitiniz belirli bir oranda yükseltilir.

Bir önceki yazımız olan Burgan Bank Bonus Kart Başvurusu başlıklı makalemizde Burgan Bank, Burgan Bank kart aidatı ve Burgan Bank kredi kartı alma hakkında bilgiler verilmektedir.