Farklı bankalar üzerinde borcu olan kişiler borç transfer kredisi ile borçlarını tek bir tarafta toplayabilmektedir. Özellikle son dönemlerde kredi kartının sıklıkla kullanılması borçların daha fazla artmasına neden olmuştur. Kredi kartı borçlarını ödeme konusunda zorlanan kişiler, sürekli olarak faiz gören borcunu kapatabilmek için farklı yollar aramaya başlamıştır.

Bu sorun nedeniyle bankalar borç transfer kredisini devreye sokmuştur. Bu hizmette asıl amaç dağınık durumda yer alan borçları, tek bir banka çatısında toplayarak düzenli olarak ödenmesini sağlamaktır. Bu uygulama ile beraber alacaklı olan bankaları borcunu alırken, aynı zamanda krediyi veren banka uzun vadeli müşteri kazanmaktadır.

Borç Kapatma Kredisi Nasıl Alınır?

Borç kapatma kredisi için kredi notuna bakılmaktadır. Bununla beraber sahip olduğunuz geliri de, bankalara raporlar halinde sunmanız önemlidir. Alt tarafta yer alan bankaların en yakın şubesine giderek, borç kapatma kredilerinden yararlanabilirsiniz.

Kredi Taşıma İşlemi Nasıl Gerçekleşiyor?

İlk olarak transfer işlemini yapabilmek için iki banka şubesini de ziyaret etmeniz gerekir. Daha sonra faiz oranları uygun olan bankayı seçerek kredinizi taşıyacaksınız. Kredi veren banka, borcunuz olan bankaya EFT gerçekleştirecektir. Bu uygulama sayesinde o bankaya borcunuz kalmayacaktır. Borç transferi hizmeti veren banka ise sizlere çok daha uygun faizli bir anlaşma yapacaktır. EFT ödemeleri sırasında bazı bankalar EFT ücreti almamaktadır.

Kredi Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Almış olduğunuz kredileri başka bankaya taşıma ihtimaliniz bulunuyorsa, mutlaka o bankanın yıllık maliyet oranlarını öğrenmeniz gerekir. Bu oranları bilmeden bilinçsiz bir şekilde kredi çekerseniz sonradan ekstra ücretlerle karşılaşabilirsiniz.

Vakıfbank

Banka maksimum 20.000 TL üzerinden 18 aylık vadeyle borç taşıma kredisi veriyor. Kredi taşıma hizmetlerinde EFT uygulaması için banka 145 TL talep ediyor.

Denizbank

Kredi EFT transferlerinde 200 TL isteyen Deniz Bank, aylık ve yıllık faiz oranları da yüksek seviyede tutuyor. Bu yüzden borç transferi konusunda müşteriler tarafından pek tercih edilmiyor.

Finansbank

1.60 faiz oranları üzerinden borç transferi gerçekleştiren Finansbank müşteri odaklı çalışan bankalardan bir tanesidir. Finansbank maksimum 36 aylık bir vade ile EFT transfer ücreti istemeden kredi hizmeti veriyor.

Odeabank

Odeabank yeni banka olmasından dolayı müşterilerine kredi alanında farklı kampanyalar sunuyor. Borç transferi işlemlerinde kredi sınırını esnek tutan Odeabank, 15 bin TL’lik bir borç taşıma kredisini size 36 ay vade ile sunuyor. Bankaya kredinizi taşımak isterseniz, 60.000 TL tutarına kadar kredi desteği alabilirsiniz.

Akbank

Akbank sadece konut kredilerinde problem yaşadığınız zaman borç transfer hizmeti veriyor. Bu nedenle diğer kredi borçlarınız için transfer işlemlerini banka üzerinden yapamazsınız.

Bir önceki yazımız olan Sera Kredisi Veren Bankalar 2019 başlıklı makalemizde sera kredi başvurusu 2019, sera kredisi ve sera kredisi nasıl alınır hakkında bilgiler verilmektedir.