Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu kredi kartlarındaki taksit sayısında iyileştirmeye gitti. Elektronik ürün alımlarında kredi kartına yapılan taksit sayısı yükseltildi.

BDDK, Kredi Kartı Taksitlendirme Sayısını Değiştirdi!

BBDK‘nın yeni aldığı karar ile elektronik eşya alımlarında yapılan taksit sayısı üç aydan altı aya yükseltildi. Yeni alınan karar ile birlikte taksit sayısı fiyatı 3 bin 500 TL ye kadar olan televizyon alımlarında 9 aydan 12 aya yükseltildi. Bir başka alanda yapılan düzenleme de ise mobilya alımlarındaki taksit sayısı 12 aydan 18 aya yükseltildi. BBDK tarafından yapılan açıklamada şu cümlelere yer verildi:

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulunun 12/06/2019 tarihli ve 8385 sayılı kararı ile Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmeliğin 26’ncı maddesinin yedinci fıkrası uyarınca, 11/01/2019 tarihli ve 8198 sayılı Kurul Kararı ile belirlenen kredi kartlarında taksitlendirme sürelerinin; mobilya alımlarında on iki aydan on sekiz aya, elektronik eşya alımlarında üç aydan altı aya, fiyatı 3 bin 500 Türk Lirası’na kadar olan televizyon alımlarında dokuz aydan on iki aya, havayolları ve konaklama ile ilgili yurt içine ilişkin harcamalarda dokuz aydan on iki aya, vergi ödemelerinde dokuz aydan on iki aya, elektrikli eşya alımlarında on iki aydan on sekiz aya, kurumsal kredi kartlarındaki genel taksit sınırının ise on iki aydan on sekiz aya çıkarılmasına karar verilmiştir.”

Sizler BBDK tarafından alınan yeni taksit sınırı kararı hakkında düşüncelerinizi yazı altındaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan HSBC Banka Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde hsbc banka kartı aidat alıyor mu, hsbc banka kartı aidatsız ve hsbc banka kartı başvur 2019 hakkında bilgiler verilmektedir.