Bayramda herkesin masrafları normalden biraz daha fazla oluyor. Hal böyle olunca çeşitli bankalara başvuru yapıp kredi almak isteyenlerin sayısı da artıyor. Sizler için bu yazımızda bayramda en uygun kredi veren banka hakkında bilgiler derledik. Öncelikle mevcut kampanyalardan birkaçına göz atalım.

En Uygun İhtiyaç Kredileri

CepteTeb Masrafsız İhtiyaç Kredisi: Türkiye Ekonomi Bankası’nın mobil uygulamasını kullananlar için özel olarak hazırladığı bu kampanyada bayrama kadar faydalanmak mümkün. 30.000 TL’ye kadar ihtiyaç kredisi alınabilen bu ürünün detayları ise şöyle;

  • Minimum 1000 TL için başvuru yapılabiliyor ve sadece banka müşterisi olup CepteTeb uygulamasını kullanmak yeterli.
  • En az 3 en fazla 48 aya kadar geri ödeme seçeneği sunuluyor. Ayrıca kredi tahsis ücreti de ödenmiyor.
  • Nadir durumlar dışında kefil ya da teminat göstermek gerekmiyor. Krediniz onaylandığı taktirde paranız anında hesabınıza tanımlanıyor.
  • Faiz oranı 1.85 olarak açıklanan kredide 5000 TL ve 48 ay vade için toplam faiz ödemesi yaklaşık 3.178 TL oluyor. Aylık taksitler ise 170 TL civarında.

Geleneksel Bayram Kredisi: Türkiye İş Bankası 250.000 TL’ye kadar olan ihtiyaçlar için kampanya başlatmış durumda. Bayramda en uygun kredi veren banka listesine dahil edebileceğimiz bu kampanyanın içeriği ise şu şekilde açıklanabilir.

  • 48 aya kadar vade seçeneği sunulan bu krediden yararlanmak için Findeks kredi notunuzun 1700 ve üzeri olması gerekiyor.
  • 0-36 ay için 1.69, 36-48 ay için 1.59 standart faiz oranı açıklanan krediye yapılan başvuru sonrası kredi notu yüksek olanlar için banka şubesinde bir düzenleme yapılabiliyor.
  • 5000 TL için 48 ayda ödenen aylık taksit 160 TL bandında seyrederken toplam geri ödeme 7.700 TL civarında.

Kredi Başvurusu İçin Gerekenler Nelerdir?

Bayramda en uygun kredi veren banka arayışında olanlar için kısaca başvuru şartlarını özetleyelim. Bayram kredileri de ihtiyaç kredisi kapsamında değerlendirildiği için işleyen prosedür aynı. Yani başvuru sahibinin resmi olarak çalışır durumda olması, başvuru için gereken ilk şart. Bunun yanı sıra sicilinde bir problem olanların başvurularına olumsuz dönüş yapılma ihtimali yüksek.

KKB notu 1200 ve üzeri olan kişiler eğer aylık gelir durumları da yeterliyse kredi kullanımı konusunda daha avantajlı diyebiliriz.

giresun escort bayan

Bir önceki yazımız olan Bayram Kredisi Faiz Oranları 2018 başlıklı makalemizde bayram kredisi 2018, düşük faizli bayram kredisi ve en uygun bayram kredisi 2018 hakkında bilgiler verilmektedir.