11 ayın sultanı Ramazan neredeyse son günlerinde. Ramazan ayının sonu da Ramazan Bayramı’nın müjdecisi oluyor. Hal böyle olunca da aileler, torunlar, harçlık ulaşım, yiyecek masrafı derken giderler epey bir kabarıyor. Dolayısıyla da vatandaşlar istemeden de olsa bayram kredisi çekmek zorunda kalıyor. Her banka, birbirinden farklı faiz oranları ile çeşitli vadelerle vatandaşlara ihtiyaç kredisi sunuyor. Bu sene de bankalar ortalama %1.50 faiz oranı ile kredi sunuyor. Bankalardan 5.000 TL ihtiyaç kredisi almak isteyen kişiler 12 ay vadeli, 10.000 TL almak isteyen kişiler 36 ay vadeli, 15.000 TL kredi almak isteyen kişiler de 24 ay vadeli kredilerini istedikleri bankadan alabilir. Tabi bankalar arası faiz oranları küçük de olsa değişiklik gösterdiği için en cazip kredi faiz oranlarını sunan bankaları tercih etmeye özen gösterin.

 Hangi Bankalar Yüzde Kaç Faiz Uyguluyor?

Adı Bayram kredisi olarak geçmiyor ama en avantajlı ve en karlı teklifi Vakıfbank %1.37 faiz oranı ile sunuyor. Adı Bayram kredisi değil ancak bayram süresince “Bahar Kredisi” adı verilen bu tekliften yararlanabilirsiniz. Vakıfbank’tan 12 ay vadeli 5.000 TL bahar kredisi alanlar, aylık 462,50 TL ödeme yaparak 12 ay vade süresi toplamınca 5.575,24 TL geri ödeme yapıyorlar. Yapılan araştırmalar sonucunda Vakıfbank’tan sonra en avantajlı bayram kredisi teklifini ING Bank sunuyor. ING Bank’ın uyguladığı faiz oranı ise %1.49. Yani ING Bank’tan 12 ay vadeyle alacağınız 5.000 TL’lik Bayram kredisini aylık 466 TL olmak üzere 1 yıl sonunda 5.624 TL olarak geri ödemiş olacaksınız.

Yine faiz oranı açısından ING Bank’a yakın olan bir diğer banka da QNB Finansbank. Finansbank’tan bayram kredisi alanlar %1.48 faiz oranı ve 12 ay vadeyle aldıkları 5.000 TL’lik Bayram kredisini 12 ay sonunda aylık 466’şar TL taksitle toplam 5.620 TL olarak ödemiş olacak.

 Diğer Bankaların Faiz Oranları Hangi Seviyede?

Yukarıda açıkladığımız bankalar dışında bayram boyunca %1.50’nin altında bir faiz oranıyla bayram kredisi veren bir banka bulunmuyor. Bankalardan almak istediğiniz bayram kredisi için alt limit 5.000 TL iken üst limit 30.000 TL. Almak istediğiniz kredinin limiti ne olursa olsun sabit faiz oranlarıyla kredinizi satın alabilirsiniz. Diğer bankaların kredi oranı da %1.55 ile %2.02 arasında gidip geliyor. Ancak yine de tercih size kalmış. Şimdiden Ramazan Bayramınızı kutluyor, aileniz ve sevdiklerinizle sağlıklı ve mutlu bir bayram geçirmenizi temenni ediyoruz

Bir önceki yazımız olan En Uygun Kredi Veren Bankalar 2018 başlıklı makalemizde en uygun kredi ve kolay kredi veren bankalar hakkında bilgiler verilmektedir.