2017 yılında bankalar tarafından verilen bayram kredilerinin düşük faizler ile birlikte verilmesi pek çok bireyin bu kredilerden yararlanabilmesi için olanak sağlamış oldu. Bayram kredileri yıl içerisinde Ramazan, Kurban ve Şeker bayramı olmak üzere 3 kere verilir. 2018 senesinde de verilmesi beklenen bayram kredilerinin normal zamanlarda verilen kredilere göre daha düşük faizli olması bireylerin kredinin geri ödemesi esnasında daha az para ödemesini sağlayarak tasarruf etmelerine yardımcı olur. Bu nedenle pek çok vatandaş yıl içerisinde yapılacak olan bayram kredilerinin düzenlemelerini bekler.

Bayram Kredileri Ne Zaman Verilir

Bayram kredileri bayrama girilmeden önce bankalar tarafından son başvuru tarihleri açıklanarak verilir. Bayram süresi içerisinde bankalar kapalı olacağından kredilerin bayram gelmeden önce verilmesi öngörülür. Bu nedenle vatandaşların bayramlardan önce bankaların yayınladığı kampanyaları takip etmeleri gerekir. Kredilerin son başvuru tarihine kadar yapılacak olan kredi talepleri banka kurumu tarafından denetlenerek uygun görülürse onaylanır ve bireye bayrama girilmeden önce kredisi verilmiş olur.

Bayram Kredisi Veren Bankalar

Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok bankanın bayram kredisi verdiği bilinir. 2017 senesi içerisinde Ramazan bayramından önce verdikleri krediler ile müşterilerini yüzünü güldüren bankalar arasında; İş Bankası günlük 6 TL taksit ile birlikte 5.000 TL değerinde, Finansbank %1.20 oranı üzerinden düşük faizlerle, Vakıfbank 36 ay vadeli olarak verdiği ihtiyaç kredisi ve düşük faiz oranları ile birlikte, Akbank aylık 375 TL taksitle beraber 10.000 TL değerinde verdiği kredi ile Denizbank üst limiti 55.000 TL olan ve %0.99 faiz oranıyla verdiği kredi ile birlikte, Fibabanka ve Şekerbank %1.29 oranlı faiz imkanları ile beraber ve Yapıkredi bankası 20.000 TL değerindeki ihtiyaç kredisini 36 aylık vade süresi ile birlikte vermişti. 2018 yılında da çeşitli düzenlemelerle birlikte bayram kredilerinin verilmesi bekleniyor.

Bayram Kredisinin Alınabilmesi için Gerekli Olan Evraklar

Yüksek ücretli kredilerin talep edilmesi dışında bayram kredileri için bankaların bireylerden talep ettiği belgeler arasında nüfus cüzdanları ve gelir belgelerini gösteren bir bordo oluyor. Bireyin hangi bankadan kredi çekeceğine karar vermesi sonucunda en yakın şubeye gereken evraklarla giderek başvuru yapması yeterli oluyor.

Bir önceki yazımız olan Yurtdışına Nasıl Para Gönderirim? başlıklı makalemizde yurtdışına para aktarma, yurtdışına para gönderme ve yurtdışına para gönderme masrafı hakkında bilgiler verilmektedir.