Gelişen teknoloji alışveriş deneyimlerini de değiştirmektedir. Günümüzde pek çok kişi nakit yerine artık kredi kartı ile alışveriş yapmaktadır. Günümüzde mal yada hizmet türü fark etmeden kredi kartı ile alışveriş seçeneği sunmamanız durumunda ciddi müşteri kaybı yaşıyorsunuz. Bu nedenle pek çok esnaf pos cihazı nasıl alınır sorusunun cevabını internet üzerinden aramaktadır. Bugün sizlerle pos cihazı almanın şartlarını ele alacağınız.

Bankalar Üzerinden Pos Cihazı Nasıl Alınır?

İlk olarak pos cihazı almak için kayıtlı esnaf olmanız gerekir. Evden satış gerçekleştiren yada resmi hiç bir kaydı bulunmayan kişiler bankadan pos makinesi alamamaktadır. Bankalar genel olarak pos cihazı vermeden önce aynı evrakları istemektedir. Başvuru konusunda şahıs firmaları ve ticari ortaklıklar için farklı evraklar istenmektedir.

Şahıs Firmaları POS Cihazı Başvurusu

Şahıs firmaları için bankaların istediği gerekli evraklar şunlardır;

Vergi levhası,

Başvuru yapacak olan kişinin kimliğinin aslı,

İmza Beyannamesi,

Odaya kayıtlı ise kayıtlı olduğunu gösteren belge.

Ticari Ortaklıklar İçin POS Makinesi Başvurusu

Ticari ortaklığı bulunan kişiler bankalara yapacakları pos cihazı başvurusu yaparken alt tarafta yer alan evrakları getirmeleri gerekir.

Vergi levhaları,

Kuruluş ticaret sicil gazetesi,

Firmaya ortak olan kişilerin tamamının kimlik fotokopileri,

İmza sirküleri istenilen belgelerdir.

Pos Cihazı Fiyatları

Günümüzde teknolojinin ilerlemesi ile beraber pos cihazları artık kasa olarakta kullanılmaktadır. Bu cihazlar hem tahsilat yapmakta hem de fiş kesmektedir. Pos cihazı fiyatları konusunda bankalar farklı fiyatlar sunmaktadır. Pos cihazı fiyatlarını bankalar üzerinden kolayca öğrenebilirsiniz. Pos cihazı kullanarak kredi kartından tahsilat yapmanız durumunda bankaların komisyon ve masrafları da unutmamanız gerekir. Bankalar arası komisyon oranı farklılık gösterebilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Odeabank 2019 Personel Alımı Ne Zaman? başlıklı makalemizde odeabank iş başvurusu 2019 ve odeabank personel alımı hakkında bilgiler verilmektedir.