Özellikle nüfus yoğunluğu olan bölgelerde kurulumu sağlanan ATM’ler çoğu zaman hata verir. Bu bazen elektrik kesintisinden, bazen alabileceğinden fazla para yüklenmeye çalışılmasından, bazen yabancı maddeler sıkıştırılmasından kaynaklanmaktadır. Bu durumda ATM’ler ya da Bankamatikler para sıkıştırma, kart alıkoyma, işlem görmeme gibi hatalar verebilir.

Bankamatik Kart Yutar İse

Bankamatik ya da ATM kart alıkoyduğunda öncelikle vakit var ise 10 – 15 dakika beklenmelidir. Çünkü bazen ATM ya da Bankamatikler kartları işlem sonunda geri verebilir. Eğer vakit yok ise ya da kart geri verilmedi ise hemen kartın kapatılması için müşteri hizmetleri aranmalıdır. Bu departmandan kart kayıp olarak kapattırılarak yenisi istenmelidir. Kapatılmayan kartlar her zaman risk oluşturur. Çünkü bu cihazlar dolandırıcılık işlemleri ile sık sık karşı karşıya kalırlar. Eğer kapatılmayan bu kartlar ele geçirilir ise müşteri için büyük risk oluşturur. Zaten kapatılıp yenisi istenen kartlar da 1 hafta 10 gün içinde adrese teslim edilir.

Acil Kart İhtiyacı Doğar İse

Bazı müşteriler kartlarını kapattırmak istemeyebilirler. Eğer cihaz şube önünde ise şubedeki yetkililer kartı bir tutanak karşılığında müşteriye iade ederler. Ancak şube önünde bulunmayan cihazlarda kalan kartlar mutlaka kapattırılmalıdır. Eğer müşterinin acil kart ihtiyacı var ise ve kartın gelmesini bekleyemeyecek durumda ise bazı bankaların alternatif anında kartları yardıma koşar. Yani gün içinde müşteriye verilen isimsiz kartlar yeni kart gelene kadar müşterinin işini görür. Bununla birlikte kredi kartı ödemesi yapmak isteyen müşteriler kart numaralarını biliyorlar ise Bankamatik ‘ten kartsız olarak ödeme yapabilirler. Ayrıca para çekmek isteyen müşteriler yine bankaların mobil uygulamalarını ya da şubeleri kullanabilirler.

Anında Kart Talebinde Bulunmak

Belirtildiği gibi anında kart uygulaması her bankada yoktur. Olup olmadığı bankanın destek hattı aranarak öğrenilebilir. Anında kart şubelerde bulunan boş kartlardır. Bu kartlara müşterinin Bankamatik ‘de kalan kartının bilgileri doldurulur ve müşteriye yeni kartı gelene kadar kullanması için verilir. Ancak bu kartın üzerinde müşterinin adı değil ‘Kart Hamili’ yazar. Yani bu kart sanal ortam üzerinden kullanılamaz.

tekirdağ escort bayan

Bir önceki yazımız olan Anadolubank 2018 Personel Alımı Ne Zaman başlıklı makalemizde Anadolubank eleman alımı 2018, Anadolubank iş başvurusu 2018 ve Anadolubank kpsssiz personel alımı 2018 hakkında bilgiler verilmektedir.