Türk bankacılık sektöründe hizmet veren önemli özel kuruluşlardan olan Albaraka Türk, ülke genelinde birçok kişiye şubelerinde ve finans merkezlerinde iş olanağı yaratıyor. Bankada gişe görevlisi, uzman yardımcılığı, avukatlık ve satış danışmanı gibi farklı pozisyonlara belirli aralıklarla çeşitli eleman alımları yapılıyor. Yıl içerisinde yaptığı duyurularla çeşitli pozisyonlara lise ve üniversite mezunu kişileri istihdam eden banka, 2017 yılında da belirli alanlara personel alımı gerçekleştirdi. Belirli usullere göre yapılan alımlar sonucunda ilgili pozisyonlara personeller yerleştirildi.

Albaraka Türk 2018’de Personel Alımı Yapar mı?

2017’de yapılan alımların sonrasında merak edilen nokta ise bankanın 2018 yılında alım yapıp yapmayacağı konusudur. Bu konuda personel açıklarını belirli yıllara göre iyi bir şekilde dağıtan banka, her yıl belirli sayıda elemen alımı yapmaya çalışıyor. Bu açıdan gelen haberlere göre 2018 yılında da belirli pozisyonlara personel alımı yapılacak. Bu alımlarla ilgili olan tüm ilanlara bankanın resmi sitesi üzerinden güncel bir şekilde ulaşabilirsiniz. Yeni alımlarla ilgili duyuruların Aralık ayından itibaren yapılması bekleniyor.

Albaraka Türk Personel Şartları Nelerdir?

Albaraka Türk personeli olarak işe girmenin en temel şartı, eğitim durumudur. Bankada lise ve üniversite mezunları için ayrı ayrı pozisyonlarda iş imkanları bulunuyor. Öncelikle başvuru yapılmak istenen pozisyon hakkında başvuru detaylarını incelemeniz gerekiyor. Burada belirtilen eğitim şartlarını taşıyorsanız başvurunuzu yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra personel başvurularında belirli bir yaş sınırı da uygulanıyor. Genel olarak 30 yaşın altında olan herkes personel başvurularını tamamlayabiliyor. Ayrıca personel başvurularını yapmak isteyen kişilerden belirli sağlık şartlarını taşımaları da isteniyor. Herhangi bir sağlık engeli bulunan kişilerin personel başvurularını tamamlamasına imkan verilmeyecektir.

Albaraka Türk Personel Başvurusu Nasıl Yapılır?

Albaraka Türk personel alımları için adaylara öncelikle bir yazılı sınav uygulanır. Bu yazılı sınav hakkında tüm başvuru detayları, sınav ücretleri ve sınav yerleri internet üzerinden ilan edilir. Adaylar gerekli sınav ücretini bankaya yatırdıktan sonra internet üzerinden online başvuru yapabiliyor. Başvurunuzu yaptıktan sonra belirlenen sınav yerlerine yazılı sınava alınırsınız. Bu sınavdan gerekli puanı alan adaylar, Albaraka Türk tarafından sözlü mülakatlara davet edilir.

yalova escort

Bir önceki yazımız olan Albaraka Türk 2018 Güncel Faiz Oranları başlıklı makalemizde Albaraka Türk ve albaraka türk faiz oranı 2018 hakkında bilgiler verilmektedir.