Son dönemlerin en popüler ve hızlı bir şekilde büyüyen bankalarından birisi olan Aktifbank, sadece bireysel müşterileri için değil ticari müşterileri için de çok özel kredi paketleri hazırlamaktadır. Genellikle Passolig uygulaması ile gündeme gelmesine karşın, geçtiğimiz yıl adını duyurduğu N Kolay Kredi paketiyle de akıllarda kalıcı olmuştur. Çünkü, hazırladıkları N Kolay Kredi paketi, hem gelir belgesiz ihtiyaç kredisi hem de düşük kredi notuna kredi arayan kişileri etkilemiş durumdadır. Bunun nedeni ise, bankanın herhangi bir belge şartı aramıyor ve kredi notu düşük olanlara da açık bir şekilde kredi veriyor olmasıdır.

Türkiye genelinde bir büyüme sürecin giren ama bu süreçte de müşterilerine etkili bir şekilde hizmet sunmayı amaçlayan Aktifbank, müşterilerinin internet üzerinden anında kredi başvurusu yapmalarını sağlamaktadır. Kredi başvurusu için bankanın internet sitesine giriş yapan kişiler, sadece iki dakikalarını ayırarak başvuru formlarını dolduracak, başvuru sonuçlarını da anında ekranda görüntüleyebilecekler. Eğer başvuru sırasında belirttiğiniz tutara onay almamış olsanız bile, banka kısa bir süre içerisinde sizi arayarak, size özel olarak hazırladığı kredi paketlerini tanıtacaktır.

Aktifbank Anında Onaylı Kredi Hesaplama

Gelir belgesiz ihtiyaç kredisi alanında şuan çokça başvuru alan Aktifbank, tek eleştirisini kredi faiz oranlarından yana almaktadır. Çünkü, genel olarak bankaların ihtiyaç kredilerinde uyguladığı faiz oranlarına baktığımızda karşımıza %1,20 ile %1,60 arasında faiz oranları çıkarken, Aktifbank’ın N Kolay Kredi paketinde bu rakamlar %2,29’a kadar çıkmaktadır. Bunun nedeni ise, gelir belgesi olmayan hatta düşük kredi notu sahiplerine bile kredi hizmeti sunmasından dolayı risk almasıdır.

Kişiler kredi başvurusunu genelde internet üzerinden yapıyor olsa da, Aktifbank şubelerine giderek de başvurular yapılabilmektedir. Gelir belgesiz ihtiyaç kredisi başvurusu yapacak kişilerin karşılarına çıkacak ödeme tablosuna yönelik örnek hesaplamamız da şu şekildedir.

  • Kredi Tutarı: 10 bin TL
  • Vade Süresi: 12 Ay
  • Kredi Faiz Oranı: %2,29
  • Kredi Tahsis Ücreti: 50 TL
  • Aylık Kredi Taksiti: 989,57 TL

Örnek hesaplamamız yukarıdaki gibidir. Kişiler talep etmeleri halinde kredi miktarını 30 bin TL’ye kadar çıkarabilir, ödeme süresini ya da kredi vadesini de 48 aya kadar uzatabilmektedir.

Bir önceki yazımız olan CardFinans Corporate Nedir? Avantajları Nelerdir? başlıklı makalemizde CardFinans Corporate ve finansbank CardFinans Corporate hakkında bilgiler verilmektedir.