Düşük Kredi Notunuzu  Dert Etmeyin! Aktif Bankın ürünü olan N Kolay da kredi almak ne kolay!!!

Birçok insan bankalardaki ödeme düzensizliği sebebi ile sıkıntıya düşmüştür. Hatta bu süreç avukatlık birimine iletilmiş ve yasal takip başlatılmıştır. Dolayısıyla geçmişte yaşanan bu problemler ileriki dönemlerde kredili ürün kullanımını kısıtlar ya da engeller. Bankalar daha önce ödeme düzensizliği yaşayan bireylere kredili ürün vermek istemeyebilirler.

Risk Skalasına Göre Değişiklik

Elbette bankadan bankaya bu kredili ürün riski değişkenlik gösterir. Yani bazı bankalar KKB notu düşük bireylere kredili ürün vermezken bazı bankalar bu riski göze alabilir. Yani bu durum tamamıyla bankanın risk skalasına bağlıdır. Ancak bazı durumlarda bankalar bu kişilere kullandıracakları ürünlerden fazla faiz alabilmektedirler.

Kırmızı Kalemlilere Kredi Veren Bankalar

Kırmızı kalem olarak nitelendirilen KKB notu riskli müşterilere bazı bankalar kredi vermektedir. Bunlardan birkaçını Aktifbank, Türk Ekonomi Bankası, Garanti Bankası, ICBC, INGbank, Burganbank olarak sıralamak mümkün. Ancak bu bankalar kendi içlerinde bu kararı değiştirebilirler. Ayrıca bu bankalar kredi notu yüksek kişilere fazla faiz uygulayabilir.

KKB Notunu Artırmak İçin

KKB notunun artması için alınabilecek aksiyonların başında düzenli ödeme gelmektedir. Eğer kişi hali hazırda bir kredili ürün kullanıyor ise buna düzenli ödemeler yapmalıdır. Eğer kullanmıyor ise maaş anlaşmalı olduğu bankaya ek hesap gibi düşük risk taşıyan kredili ürünlere başvuru yapabilir. Ancak düzenli bir gelirin olmaması bu risk raporunu maalesef çok değiştirmeyecektir.

Kredi notunuzu artırmak için öncelikle dağınık ödemelerinizi tek bankada bir araya toplayın. Bunun için kolay bir şekilde kredi imkânı sunan Aktifbank’tan kredi alabilirsiniz. Alacağınız krediyle diğer banka risklerini ödeyebilir ve bu sayede çok kısa bir sürede kredi notunuzu daha iyi seviyelere gelmesini sağlayabilirsiniz.

Kredi Notunun Düşmesini Sağlayan Başlıca Durumlar

Kredi ödemelerinin zamanından sonra yatırılması başlıca kredi notunu düşüren etmenlerin başında gelmektedir. Bu gibi durumlarda ilk olarak gecikme daha sonra 2 ya da 3 dönem gecikmeye girmesi ile birlikte yakın izleme daha sonrasında takip aşaması olarak devam etmektedir. Kredi notunun düşmesini sağlayan bir diğer etmende kredi kartlarının zamanında önce yatması ve asgari ödeme yapılmasıdır. Bu durumda kredi notunuzu düşürmektedir.

Bir önceki yazımız olan Kosgebin Hibe olarak verdiği Krediyi Nasıl Alabilirim? başlıklı makalemizde kosgeb hibe kredi 2018, kosgeb hibe kredisi nasıl alınır ve kosgeb nedir hakkında bilgiler verilmektedir.