Aktif Bank banka ya da kredi kartına sahip olan müşteriler şifrelerini unuttularsa veya bu kartlara ilk defa şifre oluşturacaklarsa belli bazı adımları izlemelidirler. Hemen hemen her banka bünyesinde bu işlemler benzerlik gösterseler de, bankaların çalışma prensiplerinin birbirlerinden farklı olmasından ötürü bu işlemlerde de birtakım farklılıklar olduğunu görebiliyoruz.

Aktif Bank Banka Kartına İlk Defa Şifre Oluşturmak

Aktif Bank bünyesine katılan yeni bir müşteriyseniz ya da halihazırda müşteri olup da yeni bir Aktif Bank kartı başvurunuz olumlu olarak sonuçlandıysa ilk olarak kartınızı teslim almış olmanız gerekiyor. Kredi ve banka kartları bütün bankalarda kuryeyle ya da bankadan müşterinin elden teslim alması şeklinde müşteriye ulaştırılıyor. Aktif Bank için de aynı durum söz konusudur ve kurye ya da bankadan elden teslim alınarak kart müşteriye ulaştırılır.

Şubeye gitmeden ilk kart şifresini almayı isteyen müşteriler ilk olarak SMS servisini kullanabilirler. Bunun için (SIFRE boşluk bırakın KARTTA YER ALAN RAKAMLARDAN SON 4 TANESİ boşluk bırakın KARTIN ARKA KISMINDAKİ CVV NUMARASI) şeklinde 3050’ye kısa mesaj gönderilir. ATM’lerden ilk şifre oluşturma işleminde ise kart işlemleri menüsündeki ‘Şifre Oluştur’ adımı izlenmelidir. Yeni şifrenizi sisteme tanımladıktan sonra artık kartınızı bu şifreyle kullanmaya başlayabilirsiniz.

Aktif Bank Banka Kartı Şifresini Unuttuysanız

Aktif Bank banka kartınızın şifresini unuttuysanız da izleyebileceğiniz adımlar ilk kart şifresi oluşturmakla hemen hemen aynıdır. SMS servisinde yine aynı şekilde kısa mesaj gönderme işlemi yapılabilir. Telefon bankacılığı olan 0850 724 30 50 numarasından temsilciye bağlanarak kart şifrenizi yenileme isteğinizi belirtebilirsiniz ve yine telefon bankacılığıyla birçok farklı finansal işleminizi de halletme imkanına sahip olursunuz.

Aktif Bank şubelerine başvurarak kart şifrenizi yenileme talebinizi belirtebilirsiniz. Kimlik bilgilerinizi teyit ettikten sonra kartınızın şifresi saniyeler içerisinde yenilenmiş olacaktır. İnternet şubeleri de kart şifrenizi öğrenme yenileme konusunda size yardımı olacaktır. Kartınızın müşteri numarası ve kart numarasını girerek yeni bir şifre talebinizi internet şubesinden de iletip kolaylıkla hesabınıza yeniden erişim sağlayabilirsiniz.

bolu escort

Bir önceki yazımız olan Aktif Bank Banka Kartı Başvurusu 2018 başlıklı makalemizde Aktif Bank ve Aktif Bank n kolay kart başvuru hakkında bilgiler verilmektedir.