N Bono hesabı Aktif Bank kuruluşunun vadeli hesaplara alternatif bir seçenek olması açısından çıkardığı ve banka müşterilerinin vadeli hesap açtırmak yerine N Bono hesabı açtırmayı tercih ettikleri pek çok avantaja da sahip olan bir para değerlendirme yöntemidir.

N Bono Özellikleri

N Bono Aktif Bank müşterilerinin kullanabileceği, bono süresi boyunca en yüksek faiz oranı üzerinden paranın değerlendirilebileceği ve yatırım süresi zorunluluğu bulunmayan bir hesap türüdür. N Bono üzerinde açılmış bir hesap üzerinden bononun süresi bitene kadar yüksek faiz oranı üzerinden getiri sağlamak mümkündür. Esnek vade fırsatı ile müşteri paraya sıkıştığı zaman parasını rahatlıkla çekebilir ve çekeceği güne kadar olan ki faizinden de yararlanır. N Bono hesabında diğer vadeli hesaplara göre vergi oranı da düşüktür. Bu hesap üzerinden yapılacak olan bütün bankacılık işlemleri ücretsiz bir şekilde gerçekleştirilir.

N Bono Kazanç Hesaplama

Aktif Bank internet sitesi üzerinden yapılacak olan kazanç hesaplama işlemi sonucunda müşteri yatıracağı paranın kendisine belirlediği zaman içerisinde ne kadar miktarla geri döneceğini öğrenebilir. N Bono hesabının faiz oranı %15.09 değerinde olmakla birlikte 50.000 TL değerinde bir parayı N Bono hesabına 32 günlük bono süresi ile birlikte yatırmak isteyen bir müşterinin alacağı net kazanç vergilerden düşürüldükten sonra 562.19 TL’dir. 60 günlük bir bono süresi ile birlikte yatırım yapmak isteyen müşterinin net kazancı 1.054,11 TL değerinde olmakla birlikte bu süre 90 güne çıkarıldığı zaman 1.581,16 TL, 180 güne çıkarıldığı zaman ise 3.162,33 TL değerinde çıkarak katlanır. N Bono hesabındaki en uzun bono vade süresi 1 yıl olmak kaydıyla yapılabilir.

N Bono Hesabı Açma

Aktif Bank müşterisi N Bono hesabı açmak istediğinde bu işlemi web sitesi üzerinde yer alan formu doldurarak ya da şubelere giderek gerçekleştirebilir. İnternet sitesinde yer alan formun doldurulmasının ardından banka müşteri yetkilisi müşteri ile bağlantı kurarak kendisinden onay alır ve bono hesabını açtırır. Para aktarım işlemi gerçekleştikten sonra müşteri internet üzerinden parasını rahatlıkla yönetebilmektedir.

zonguldak escort

Bir önceki yazımız olan Aktif Bank 2018 Personel Alımı Ne Zaman? başlıklı makalemizde Aktif Bank iş başvuru formu, Aktif Bank iş başvurusu 2018 ve Aktif Bank personel sınav soruları hakkında bilgiler verilmektedir.