EFT göndermek için gereksinim duyulan malumatlar arasında yer alan IBAN numarası ve karşı tarafın adı ve soyadı gerekiyor. Bir takım bankalar, hesap numarasıyla da EFT prosedürü yapılmasına izin veriyor. Şayet bu bilgilerden birisi yanlış girilirse bu durumda genel olarak bankalar EFT işlemini iptal edip parayı gönderen şahısın hesabına iade ediyor. Fakat bu gibi bir durum yoksa eğer yeniden EFT işlemi iptal edilmek isteniyorsa bu halde izlenmesi lazım olan bir takım adımlar bulunuyor. Bu adımlar ise bankadan bankaya farklılık gösterebiliyor.

En Kısa Zamanda Başvuru Yapılmalı

EFT iptal işleminde oldukça hızlı hareket etmek gerekiyor. Zira ne kadar kısa zamanda EFT iptal müddetini başlatırsa eğer paranın iadesi o kadar kısa oluyor. Burada seri davranmanın nedeni EFT prosedürünün Akbank EFT havuzundan çıkmadan evvel yakalanması ve daha burada iken iptal işleminin sağlanması oluyor.

EFT Süreci Ne Şekilde İlerler?

Akbank hesabından gönderilmiş bulunan EFT ‘ye mevzu olan para ilk önce Akbank ‘ın EFT havuzuna aktarılıyor. Burada belli bir zaman bekledikten sonra lazım olan kontroller yapıldıktan daha sonra karşı tarafta bulunan bankanın EFT havuzuna düşerek, yine burada da bir zaman bekleyerek gerekli bulunan kontroller sağlanarak ve sonucunda ise ilgili şahısın hesabına aktarılıyor. Genel anlamıyla bu işlemlerin toplam süresi 15 dakika kadar sürüyor. EFT iptal işlemlerinin bir an önce başlatılması ve çabuk edilmesinin nedeni bundan ötürü oluyor..

Akbank Direkt Mobil ve İnternet Bankacılığı ile İptal İşlemi Yapma

Yapılan EFT işlemi daha hesaptan çıkmamış ise, bu gibi durumlarda Akbank Direkt internet bankacılığı ve ya mobil bankacılık aracılığı ile de EFT işlemleri iptal edilebiliyor. Daha fazla ileri tarihli olan EFT prosedürlerinde ve tekrar EFT saatleri dışında uygulanan EFT işlemleri, bu biçimde hesapta bekletiliyor. Bunu da iptal ettirmek için de Akbank Direkt ‘e giriş yapılarak, para transferleri alanına girerek EFT işlemleri iptal olabiliyor. Akbank Direkt, daha evvel kullanılmadıysa ve şifre yoksa eğer Akbank Direkt’ten ilk şifre alarak, bundan sonra sayılan işlerler yapılıyor.

karabük escort

Bir önceki yazımız olan Akbank 2018 Vadeli Hesap Faiz Oranı başlıklı makalemizde akbank ne zaman kurulmuştur, akbank nerde kurulmuştur ve Akbank parama ne kadar faiz verir hakkında bilgiler verilmektedir.