Kredi kartları kişilerin birçok yönden hayatını kolaylaştırır. Özelikle alışveriş sırasında insanların nakit ihtiyacı olmadan rahatlıkla alışveriş yapmaları oldukça cazip gelen bir yöntem olur. Ancak her kredi kartı belli ödeme günlerine sahip olur. Ödeme günü hesap kesildikten sonra başlar ve verilen güne kadar devam eder. Bilinçsiz ve geliri aşacak şekilde kredi kartı kullanımı kişilerin ödeme sorunu yaşamalarına ve banka ilişkilerinin bozulmalarına yol açar. Akbank bankasına bağlı axess kredi kartının iptali için banka ile iletişim haline geçmek veya Müşteri Hizmetlerini Aramak Gerekir.

Akbank Axess Kredi Kartı Nasıl İptal Edilir?

Kredi kartını iptal etmek için en yakın Akbank şubesine başvurmak ve sıra fişi aldıktan sonra müşteri ilişkileri bölümünden kredi kartının iptali istenir. Bunun mümkün olmadığı bir durumda Akbank müşteri hizmetleri numarası aranarak yine Akbank müşteri temsilcisinden kredi kartı iptal talebinde bulunulabilir. 7 gün 24 saat müşteri hizmetleri numarası kişilere hizmet vermektedir. Her an aranarak müşteri istediği işlemin talebinde bulunabilir.

Axess Kredi Kartı İptali Sonrası Ödeme Nasıl Yapılır?

Kredi kartına ait borç ödemesi yapılmadan kredi kartı iptali mümkün olur. Ancak iptal işlemi tamamlandıktan sorna kredi kartı hiç bir şekilde kullanılabilir limiti olsa dahi aktif halde olmaz. Kart tamamen kapalı hale gelmiş olur. Kredi kartına ait borç ise birebir olarak Akbank şubesine ödenmelidir. Ödeme günü yine geçerli olacak şekilde verilen ödeme günü süresinde ödeme yapılabilir. Ödeme yapıldıktan sonra Akbank bankaları tarafından kişilere borç ödendiğine dair dekont verilmektedir.

Kredi Kartı İptali Sonrası Borç Ödemesi Yapılmaz Da Ne Olur?

Kredi kartının son ödeme günü geldiği halde borç ödenmez ise belli günler içerisinde kişi borcu zamanla faize geçmeye başlar. Aynı zamanda ödeme yapılmadığı sürece faiz işlemeye devam edecektir. Kişi banka tarafından uyarı mesajları ve telefonları alır. Belli bir süre sonra kişi kara deftere girerek bankalar ile olan ilişkisi bozulacaktır. Aynı zamanda icra işlemleri başlayarak kişi borcu icra yoluyla tahsil edilecektir. Bunun için en kısa zamanda borç ödenerek, ödenecek borcun faizi de en aza düşürülmelidir.

kırıkkale escort

Bir önceki yazımız olan Abank 2018 Vadeli Hesap Faiz Oranı başlıklı makalemizde Abank vadeli hesap açma ve Abank vadeli hesap oranları 2018 hakkında bilgiler verilmektedir.