Tüketicilerin ülkede alışveriş yapmak için kullandıkları finansman aracı olarak tarif edilen kredi kartlarına bankalar tarafından belirli ücretlerde aidat bedelleri alınmaktadır. Ancak aidatsız kredi kartı veren bankalar da bulunmaktadır. Yanı sıra bankalar ücreti olmayan kredi kartlarını müşterilerine sunarak çeşitli kampanyalar gerçekleştirmektedir. Kredi kartlarından alınan aidatlar banka sözleşmelerinde de bulunmaktadır. Birçok müşteri bu durumdan rahatsız olmaktadır. Hatta sırf bunun için kartlarını iptal eden tüketiciler bulunmaktadır. Bankalar bu durum üzerine müşteri kaybetmemek için kredi kartı aidatı olmayan ürünlerin geliştirilmesi kararı almıştır. Senelik aidatı bulunmayan kredi kartları bonus, chip para vb. avantajlar sunmaktadır. Faiz oranları ve kampanyalar her kart için değişiklik göstermektedir.

Aidatsız kredi veren öncelikli bankalar hangileridir?

  • İş Bankası’na ait olan Maximum aidatsız kart ile üyelerim maxi puan kazanmaları mümkündür. Bankamatik kart özelliği ile de kredi kartı ve vadesiz hesaplara ulaşılması kolaydır. Bireysel bankacılık işlemlerinin kolaylıkla yapılması yanı sıra taksit ilaveleri, hediye ürün ve indirimlerle MaxiPuan kampanyalarının takip edilmesi sağlanır.
  • Akbank’a ait olan Axess Free ile kart parası ödemeden harcamalarda kolaylık yakalamak mümkündür. Üye olan tüm işyerlerinden chip-para kazanılması da söz konusu olmaktadır.
  • ING Bank’a ait olan Pegasus Plus Kartlarından yıllık aidat ücreti alınmamaktadır. Yapılan harcamalara bakıldığında üyelerine %1 uçuş puanı, Pegasus Havayolları ile yapılan uçuşlarda %2 uçuş puanı kazandırılmaktadır. Kartın daha farklı avantajları da bulunmaktadır.
  • Garanti Bankası’na ait olan Bonus Flexi ile bonus kazanılması mümkündür. Karta sahip olan kişilerin taksitlendirme ya da taksit erteleme avantajlarından yararlanması mümkündür.
  • Yapı Kredi aidatsız kredi kartı veren bankalar arasında yer alır. Yıllık kart ücreti yoktur. World Eko Kart temassız özelliği ile işlemleri hızla gerçekleştirmektedir.

Aidatsız kredi kartı veren diğer bankalar

Birçok banka tüketici memnuniyetini üst seviyelere çıkarmak için banka kartlarından aidat uygulamasını kaldırmıştır. Aidatsız kredi kartı veren bankalar farklı olarak:

  • Finansbank’a ait olan Fix Karttır. Yurtiçi ve yurt dışında alışveriş yapılması, işlemlerin kolaylıkla gerçekleşmesi için kullanılır. POS cihazlarında kartın okutulması ile rahatlıkla kullanılmaktadır. Yapılan harcamalarda ekstra puan vermesi farklı harcamaların düşmesine yardımcı olmaktadır.
  • HSBC Bank’ın sunduğu HSBC Concept farklı birçok kampanya sunmaktadır. Bu kampanyalardan yararlanıldığında yıllık kart ücreti alınmamaktadır. Taksit erteleme ve ek taksit tutarları için imkanlar sunmaktadır.
  • Odeabank kullanıcıları içinde kart ücreti talep edilmemektedir. Nakit ihtiyaçlarını taksitli avans ürünleri ile ayrıcalıklı olarak gerçekleştirmek mümkündür.

brazzers porno izle

windows 10 home ürün anahtarı satın al

Bir önceki yazımız olan Mastercard Visa ve Troy Arasındaki Farklar Nelerdir? başlıklı makalemizde mastercard ve troy arasındaki fark, Mastercard ve Visa arasındaki fark ve visa ve troy arasındaki fark hakkında bilgiler verilmektedir.