Günümüzde bankalar gelişen ekonomik hayatla birlikte şubelerini ve hizmetlerini oldukça genişletmiştir. Bankalar, şubeleri yanı sıra ATM’ler, çağrı merkezleri ve internet bankacılığı aracılığıyla hizmet vermektedir. Artan şubeler ve hizmetler yeni eleman alma mecburiyeti doğurmuştur. Son zamanlarda hangi bankalar hangi özelliklerde eleman alımı yapıyor onlara bakalım.

Yapı Kredi Bankası

Yapı Kredi bankası ülke genelinde yeni personel alımı yapacağını duyurdu. 2 Kasım 2017 tarihi itibariyle bir ilan yayımladı. İlanda banka gişe yetkilisi kadrosunda çalışanlarına destek sağlayan part time gişe destek yetkilisi alımı yapacağını açıkladı. Açıklanan ilanda iktisadi ve idari Bilimler ve mühendislik fakültelerinde 3.ve 4. sınıf öğrencisi olan ya da bu bölümlerin mezunlarının iş başvurusu yapmasının talep edildiği belirtmiştir.

Anadolu Bank

Anadolu Bank gişe personeli kadrosunda alım yapacağını duyurdu. Koşul olarak 4 yıllık lisans mezunu olma şartını ilk olarak belirten banka erkek adaylar için askerliğin yapılmış olması şartı da mevcut. Erkek adayların yaşının 28, kadın adayların ise 26 yaşından fazla olmaması tercih sebepleri arasında. İlan 18 Kasıma kadar başvuruya açık.

Halk Bankası

Tüm Türkiye genelinde servis görevlisi alımı yapacağı açıklandı. 1000 kişilik kadro açıldığı belirtildi. KPSS şartı aramayan banka kendi bünyesinde yapacağı sınav ile personel alımı gerçekleştirecek. Halk bankası servis görevlisi sınavına başvurabilmek için 75 TL başvuru ücretinin bankaya yatırılması gerekmektedir. Sınav harcının yatırılmasında son tarih 9 Kasım 2017 Perşembe’dir.

Türkiye Ekonomi Bankası

Türkiye Ekonomi Bankası yani TEB iletişim kadrosuna eleman alımı yapacağını duyurdu. Aranan ilk özellik, iletişim alanında en az bir yıllık tecrübeye sahip olmak. Diğer aranan özellikler ise iletişim yönünden güçlü olan, müşterileri memnun etme kabiliyetine sahip olmak, MS Office programını kullanmak. 27 Kasım’a kadar başvuru devam ediyor.

Şeker Bank

Bu banka işletme bankacılığı müşteri temsilcisi kadrosuna eleman alımı yapacağını duyurdu. Adaylar için iktisadi ve idari bilimler fakültesi mezunu alma şartı konuldu. Bankacılık alanında üç yıllık tecrübe sahibi olan ve portföy yönetim geçmişi olan adayların başvurusu yapmasını talep eden Şeker bank, adayların ikna etme kabiliyetinin yüksek olmasına, satış kabiliyetine sahip olmasına, erkek adayları için askerlik görevini tamamlamış olmasına önem veriyor.

ordu escort bayan

Bir önceki yazımız olan Banka EFT Saatleri 2018 başlıklı makalemizde banka EFT Saati ve eft saatleri hakkında bilgiler verilmektedir.